Adriana Dergam pomůže expanzi do Latinské Ameriky

Adriana Dergam

Brněnská společnost Whalebone získala velkou posilu pro expanzi v telekomunikačním světě. Adriana Dergam, která do května vedla korporátní komunikaci a udržitelné podnikání českého Vodafonu, bude teď pro technologickou firmu budovat most do Latinské Ameriky. Ta je rychle rostoucím trhem s více než 650 miliony obyvateli.

Pro bývalou ředitelku červeného operátora není latinskoamerický region neznámý. Od roku 2017 působí Adriana Dergam jako honorární konzulka Uruguaye v České republice a od svého odchodu z nadnárodní korporace se stala členkou vedení sekce pro Latinskou Ameriku Evropské technologické komory EUTEC.

„Na spolupráci se velice těším, Whalebone je perspektivní a inovativní firma v oblasti kyberbezpečnosti sítí, což je jak pro Evropu, tak i pro Latinskou Ameriku vysoce aktuální téma,“ vysvětlila Adriana Dergam svoji motivaci.

Pro latinskoamerický trh je Whalebone dobře referenčně vybavený. V Evropě chrání zákazníky O2, což je značka španělské společnosti Telefónica, která je velkým telekomunikačním operátorem v řadě jihoamerických zemí. To stejné platí o další Whalebone referenci, A1 Rakousko a A1 Bulharsko, které patří mexickému operátorovi América Movil.

„V Mexiku a Kolumbii jsme již podepsali první partnerské smlouvy, a tak máme velkou radost, že nám v expanzi pomůže právě Adriana Dergam. Její zkušenosti z telekomunikací a silné vztahy v celé Latinské Americe jsou obrovskou devízou. Jako první začneme Uruguayí, která je místním technologickým hubem,“ řekl Richard Malovič, ředitel Whalebone.

„Whalebone sleduji už od startupových začátků a v kontextu rostoucí digitalizace Latinské Ameriky vnímám velkou poptávku po bezpečnosti online světa a telekomunikační infrastruktury. Jak ukazuje tempo růstu firmy, Whalebone je ideální zejména díky poskytované zákaznické zkušenosti a rychlosti uvedení svého řešení uvést do provozu,“ odhaduje tak Adriana Dergam šance pro Whalebone vysoko.

„Budeme rádi, když prošlapeme cestu nejen nám, ale také dalším mladým technologickým společnostem z Česka. Mexiko a Jižní Amerika je trh hladový po digitálních technologiích,“ dodal Richard Malovič.

Adriana Dergam do týmu Whalebone přinese také zkušenosti a synergie ze svého současného působení v Evropské technologické komoře EUTEC se sídlem v Bruselu a Curychu. Ta má za cíl podporovat evropské technologické střední podniky a startupy ve své mezinárodní expanzi a posilovat jejich konkurenceschopnost. Brněnský Whalebone se stal prvním členem EUTEC z České republiky. Společnost Whalebone v ČR stojí technologicky za O2 Security a mimo to chrání uživatele více než stovky dalších poskytovatelů internetu po celé Evropě. Whalebone nedávno oznámila prolomení hranice 1 milionu chráněných uživatelů, jako první česká společnost po Avastu a AVG. Společnost Whalebone byla založena v roce 2016. Hlavní sídlo má v Brně.