David Zika povede divizi Secure Power

David Zika

Schneider Electric má nového obchodního ředitele. Do funkce nastoupil od 1. ledna 2020 David Zika, který se stává šéfem divize Secure Power.

„Mým úkolem bude rozvoj obchodních aktivit v oblasti datových center, edge computingu, nepřerušitelných zdrojů napájení a příbuzných produktů a řešení. Naší vlajkovou lodí je platforma EcoStruxure, která odpovídá nejnovějším trendům v oblasti digitalizace průmyslu. Je to otevřená vzájemně součinná architektura kompatibilní s IoT s rychlou instalací pro budovy, datová centra, infrastrukturu a průmysl. V naší divizi Secure Power dále pomáháme firmám všech velikostí zmírňovat kybernetické hrozby a zajišťovat nepřetržitou dostupnost IT – připojením ke cloudovým aplikacím a datům,“ informuje ředitel divize David Zika.

David se letos do Schneider Electric částečně vrací. Do roku 2008 totiž pracoval jako district manager pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti APC, kterou Schneider Electric koupil v roce 2007. Poté pracoval dva roky v divizi Power and Water společnosti GE a čtyři roky jako Global Partners Sales Manager pro společnost Zebra Technologies.

Davidu Zikovi je 41 let. Ve volném čase rád jezdí na motorce, potápí se nebo se věnuje turistice