Do čela vývoje MALL Group nastupuje Ondřej Šťastný

Ondřej Šťastný

MALL Group hlásí nového šéfa vývoje. Na pozici Engineering Directora nastupuje Ondřej Šťastný (33), který ve skupině přebírá zodpovědnost za tým Developmentu a ERP. Šťastný si na novou pozici přináší bohaté zkušenosti z oblasti softwarového vývoje napříč odvětvími a do MALL Group přichází po více než šestiletém působení ve společnosti Microsoft.

Ondřej Šťastný má bohaté zkušenosti z několika pozic v rámci českého i zahraničního trhu. Kromě Microsoftu, kde se jako Senior Engineering Manager staral mimo jiné o budování týmů pro platformu Teams, má za sebou také zkušenosti z firem jako Trask nebo VMware. Zde během svého působení získal i několik patentů v oblasti vzdálené správy Windows zařízení. V minulosti se na lokálním trhu věnoval zejména projektům pro bankovní domy, několik let ale strávil také ve Spojených Státech, kde jako technický leader a manažer vedl týmy po celém světě.

V MALL Group nyní pod kompetenci Šťastného spadá kompletní řízení R&D oddělení a podnikových a manažerských informačních systémů včetně SAPu, který v MALLu řídí finance, logistiku i správu produktů.

„Mým cílem je z MALL Group sebevědomě a systematicky budovat technologického lídra, a to jak v oblasti interních systémů, tak i na straně webových a mobilních aplikací pro zákazníky. Chci pracovat na zlepšení naší vnější integrace včetně rozšiřování možností v oblasti platebních bran a prioritou je rovněž úspěšně dokončit vývoj komplexní technologie pro vyřešení doručování napříč celým regionem. V e-commerce je pro pokročilé technologie obecně velký potenciál a věřím, že pro nás budou znamenat důležitou konkurenční výhodu,” komentuje Ondřej Šťastný.

Jedním z cílů pro první kvartál ve funkci je ale pro Šťastného také dosažení stabilní personální situace a vybudování stabilního a škálovatelného technického zázemí pro rychle rostoucí online tržiště MALL Partner. Novou pozici Šťastný vnímá jako zajímavou příležitost k zasazení se o změnu nejen ve způsobu využívání technologií, ale také v budování nové firemní „kultury inženýringu“.

„Pozici v MALL Group jsem přijal, protože cítím, že budu mít příležitost skutečně něco změnit a firmě i jejím zákazníkům reálně pomoci. Prioritou pro první čtvrtletí bude jasně si vydefinovat, kam v rámci technologického rozvoje a firemní kultury chceme dál směřovat a tohoto cíle se držet. Zároveň jde spolu s technologickým vývojem ruku v ruce i personální růst. Rádi bychom se proto v následujícím období více geograficky rozkročili a potvrdili naši roli mezinárodní firmy,” dodává Šťastný.

TZ

TOP 5 nejžádanějších benefitů
JOBS

Revoluce v benefitech se nekoná

I navzdory obavám z dopadu vládního konsolidačního balíčku na oblast zaměstnaneckých benefitů k žádnému kritickému scénáři nedošlo a očekávané plošné snižování benefitů se nekonalo. Nedošlo

Číst dále »