Farmaceutická firma MSD má v Česku nového ředitele

Mehrdad Doustdar

Novým výkonným ředitelem společnosti Merck, Sharp & Dohme s.r.o. známé jako MSD Czech Republic s.r.o. se od 1. listopadu stal Mehrdad Doustdar. V čele české pobočky této nadnárodní farmaceutické společnosti, která se zaměřuje na vývoj inovativních léčiv především v oblasti onkologie a očkovacích látek, vystřídal Stefana Santangela, jenž vedl MSD Czech Republic bezmála šest let.

Mehrdad Doustdar přichází na novou pozici s bohatými zkušenostmi. Pro MSD pracuje na různých pozicích a v různých zemích již šestnáct let. Před nástupem do funkce výkonného ředitele české pobočky MSD působil téměř tři roky na pozici ředitele jedné z obchodních sekcí MSD v Německu. Předtím pracoval na různých pozicích v MSD v Rakousku a Švýcarsku, působil též v regionálním a globálním vedení firmy. Dosavadní výkonný ředitel Stefano Santangelo se přesunul do USA na pozici globálního ředitele brandu MSD pro oblast HIV.

„Jsem hrdý na to, že jsem součástí společnosti MSD, která každoročně investuje celosvětově více než čtvrtinu svých příjmů do výzkumu a vývoje a využívá sílu špičkové vědy k záchraně a zlepšování životů. Rád bych spolu se všemi zaměstnanci MSD Czech Republic prostřednictvím léků a vakcín, které přinášíme, pomáhal pacientům a přispěl k dalšímu zvyšování kvality života v Česku. Představuji si budoucnost, v níž všichni spojíme své síly ve snaze pomoci lidem žít lépe a zdravěji,“ říká Mehrdad Doustdar.

Zároveň si uvědomuje i významnou ekonomickou stopu, kterou v této zemi společnost zanechává. MSD zaměstnává v ČR přibližně 1 570 osob, jež se kromě inovativních léčivých přípravků věnují také rozvoji IT, umělé inteligenci, virtuální realitě a práci s velkými daty. V ČR provozuje největší ze svých pěti globálních technologických hubů, které poskytují služby celé společnosti. „Je pro mě ctí být součástí tak působivé organizace a podílet se na rozvoji firmy právě zde v Praze,“ dodává Doustdar.

Mehrdad Doustdar je rakouský občan, který žil a pracoval v různých zemích. Vystudoval podnikovou ekonomiku na Wirtschaftsuniversität ve Vídni a na univerzitě ve švýcarském St. Gallenu. Se společností MSD je spjatý prakticky celý svůj profesní život. Díky ní nasbíral více než šestnáct let zkušeností ve farmaceutickém průmyslu – počínaje stážemi se přes pozici obchodního zástupce postupně propracoval až do vedoucích pozic.

Je ženatý a má dvě děti. Ve svém volném čase rád hraje basketbal, chodí po horách nebo běhá po pražské Náplavce.

TZ