Jiří Rusnok bude od února poradcem představenstva Allianz

Jiří Rusnok

Jiří Rusnok, který loni v červnu opustil funkci guvernéra České národní banky (ČNB), se s platností od 1. února 2023 stane poradcem představenstva Allianz pojišťovny. Allianz o tom informovala v tiskové zprávě.

“Předjímat rizika, včetně makroekonomických, a pracovat s nimi v produktových i investičních strategiích, je jednou z klíčových expertiz naší pojišťovny, která tak bude ještě významně posílena,” uvedl předseda představenstva Allianz pojišťovny Dušan Quis.

Rusnok bude ve své pozici poradce poskytovat představenstvu Allianz pojišťovny odborná stanoviska a konzultace ke strategickým tématům. Bude také analyzovat ekonomické a regulatorní prostředí, reprezentovat společnost na odborných grémiích a konferencích a zajišťovat poradenství a oponenturu u klíčových projektů.

Před svým působením v bankovní radě ČNB zastával Rusnok řadu významných postů ve vládě ČR, jako její předseda a rovněž jako ministr financí či ministr průmyslu a obchodu. Mnoho let pracoval ve vedení pojišťovací části pobočky finanční skupiny ING pro Česko a Slovensko (nyní NN). V letech 2006 až 2013 vykonával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele ING PF. Stál také v čele Asociace penzijních fondů ČR a byl rovněž členem Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven.

TZ

Foto: ČNB