Kai Ahrendt a John Giannitsis posilují tým českého startupu UltimateSuite

Kai Ahrendt a John Giannitsis

Přijetím dvou nových špičkových odborníků na B2B SaaS obchod a rozvoj, UltimateSuite potvrzuje reálnost svých globálních ambicí růst. Český startup oficiálně vznikl teprve minulý rok, ale už byl Gartnerem označen za sledováníhodného průkopníka nového oboru Task Miningu, jehož obliba hlavně ve světě neustále roste. Na tento trend UltimateSuite naskakuje posílením svého sales týmu dvěma špičkovými odborníky. První z nich, Kai Ahrendt, přichází na pozici Obchodního ředitele z UiPath. Bude zodpovídat za celosvětovou expanzi UltimateSuite. V týmu bude mít i svého kolegu z předchozích působišť, Johna Giannitsise. Ten do UltimateSuite přichází vybudovat americkou pobočku. Jako Senior VP pro prodej v Severní Americe má za úkol řídit expanzi na tomto pro Task Mining velmi perspektivním trhu.

Kai Ahrendt má více než 27 let zkušeností v oblasti SaaS prodeje. Zastával klíčové pozice ve společnostech UiPath, Kronos, Electric Cloud, Gomez či Keynote Systems. Ahrendt má za sebou prokazatelnou zkušenost se získáváním a přeměňováním obchodních příležitostí v přeplňované prodejní cíle. Jeho zkušenosti jsou konkrétně v EMEA regionu. Navíc má Ahrendt (nejen ze svých předchozích působišť) hluboké znalosti v oboru proces miningu i task miningu, strategickém řízení a optimalizace zaměstnanecké zkušenosti. Ve společnosti UltimateSuite využije své zkušenosti s řešením problémů, s kterými se komplexní organizace potýkají, a to nejen v post-pandemickém období. Jeho osobní ambicí je pomoci tomu, aby se task mining stal ještě rozšířenějším řešením, které na základě poskytnutých dat mění pracovní životy zaměstnanců, ze kterých vymazává nudné a rutinní úkony.

John Giannitsis je nově zodpovědný za expanzi společnosti UltimateSuite na americkém trhu. Od listopadu totiž nastupuje jako nový Senior Viceprezident pro prodej v Severní Americe. Giannitsis za svoji profesní minulost vybudoval týmy, jejichž příjmy prudce rostly. Vždy se spolupodílel na prodeji řešení, které jsou zaměřené na potřeby zákazníků a pomáhají řešit problémy jak v korporacích, tak v malých a středních firmách. V minulosti působil například ve společnosti Rational Software, MKS, Keynote Systems, a naposledy byl v Electric Cloud. John Giannitsis výrazně pomohl tomu, že tyto firmy získávali nové spokojené zákazníky. Není náhodou, že všechny tyto projekty vyústily v akvizice těchto jednotlivých společností.

Giannitsis se spolupodílel na zavádění různých technologií v oblasti automatizace a analytiky, a to nejen ve společnosti Electric Cloud a navíc v době, kdy byly tyto obory ještě ve svých raných fázích. Díky svým prokazatelným a opakovatelným zkušenostem s budováním týmů zaměřených na zákazníky a špičkovému řešení UltimateSuite v oblasti zvané Task Mining, má John jedinečnou možnost podmanit si americký trh. Buce firmám pomáhat řídit jejich provozní efektivitu, napříč všemi vertikálami. Ve firmách, které se snaží zlepšit interakci se zákazníky, urychlit nástup zaměstnanců, identifikovat úzká místa v systému napříč svými podnikovými technologiemi a prosazovat definované postupy s cílem maximalizovat využití pracovní síly.

Startup před nedávnem podpořili také Tensor Ventures, privátní investiční VC fond, který se zaměřuje především na deep tech.

TZ

@RadekVyskovsky