Lenovo jmenuje nového šéfa marketingu EMEA

Alberto Spinelli

Společnost Lenovo oznámila, že k 1. lednu 2020 jmenuje Alberta Spinelliho do funkce výkonného ředitele marketingu a komunikace pro Evropu, Střední východ a Afriku. V odvětví hardwaru a digitálních služeb má již bohaté zkušenosti. Získal je nejen jako podnikatel zakládající start-upy, ale i jako jednatel společnosti, který prosazoval vývoj a implementaci digitálních ekosystémů.

Alberto Spinelli, který bude sídlit v Miláně, bude odpovědný přímo Francois Bornibusovi, SVP & President EMEA. Jeho úkolem bude vést digitální transformaci společnosti Lenovo a rozvíjet tak dál vizionářskou marketingovou strategii založenou na datech, analytice a porozumění, jež přispívá k dosažení větší interakce mezi společností Lenovo a jejími zákazníky a k upevnění závazku Lenovo dodávat chytřejší technologie pro všechny.

Alberto Spinelli při svém jmenování řekl: „Lenovo je pro mne inspirací svým instinktivním přístupem k vývoji inovativních a intuitivních produktů. Obohatilo životy již desítek milionů zákazníků po celém světě v jejich domovech, na jejich pracovištích a na cestách.

Nyní se musíme zaměřit na spojení těchto technologických inovací se zákaznicky založeným přístupem, který vychází z poznatků přímo od skutečných zákazníků a zároveň se jimi řídí. Jedině tak mohou naši zákazníci využít produkty Lenovo mnohem více. Budování digitálně zaměřené organizace s moderním přístupem k marketingu a komunikaci nám pomůže dosáhnout tohoto cíle, což povede k růstu nejen nyní, ale i do budoucnosti. Jsem nadšený, že se v tento zlomový moment stávám členem týmu společnosti Lenovo.”

Alberto Spinelli přichází do společnosti Lenovo ze společnosti Fing, start-up podniku nabízejícího B2C tržiště hardwaru a profesionálních služeb pro inteligentní domácnosti, kde působil jako CEO. Předtím pracoval na pozici generálního ředitele pro digitální služby společnosti Canon. Nejenže Spinelli během své profesní kariéry působil na pozicích v nadnárodních korporacích jako Intel nebo Acer, ale vedl také několik start-up společností.