Linda Kolaříková posiluje Sedlakova Legal

Linda Kolaříková

Advokátní kancelář Sedlakova Legal přivítala do svých řad novou posilu – ve společnosti začala působit Linda Kolaříková. Svou specializací na korporátní, finanční a IT právo doplnila tým právních specialistů, kteří se zaměřují na právo v oblastech technologických firem, startupů a IT. Linda Kolaříková byla nejen za svou právnickou činnost již několikrát oceněna, a to například jako Talent roku v rámci soutěže Právník roku 2017, KPMG Junior Lawyer of the year 2018 či přímo cenou Zlatý středník v kategorii Inovativní a netradiční forma firemní komunikace – elektronická média, za kampaně Adventní kancelář a Sedmero právních pohádek.

Linda má dlouholeté mezinárodní jak studijní, tak pracovní zkušenosti. Za svou kariéru působila například v advokátní kanceláři Norton Rose Fulbright či KPMG Legal, ve které měla mimo jiné na starost řízení znalostí. V současnosti působí v Centru Karla Čapka pro studium hodnot ve vědě a technice a i jako přizvaná členka Etické komise pro posuzování otázek spojených s provozem automatizovaných a autonomních vozidel v podmínkách ČR. Je taktéž spoluautorkou právní monografie na téma umělé inteligence.

Kolaříková se bude v rámci své expertízy a nového působení v Sedlakova Legal věnovat oblastem korporátního práva, nových technologií a digitální ekonomiky či řízení znalostí a publikační činnosti. Spojením specializace JUDr. Kolaříkové a na IT, inovace a startupy zaměřené advokátní kanceláře Sedlakova Legal vznikla vzájemně lichotící si spolupráce.