LinkedIn zruší přes 700 pracovních míst

LinkedIn jobs

Sociální síť LinkedIn, která patří společnosti Microsoft, kvůli poklesu poptávky zruší přes 700 pracovních míst. V e-mailu zaměstnancům, který firma zveřejnila na svém webu, o tom informoval šéf společnosti Ryan Roslansky. Firma podle něj také ukončí svou aplikaci zaměřenou na Čínu. Síť LinkedIn, pro niž pracuje kolem 20.000 lidí, slouží zejména k hledání práce i zaměstnanců. Tržby generuje prodejem reklamy a také zpoplatněním služeb profesionálům v oblasti náboru a prodeje.

Společnost LinkedIn zvýšila tržby v každém čtvrtletí uplynulého roku. Ve škrtech pracovních pozic se přidává k ostatním technologickým společnostem, včetně své mateřské firmy. Sektor nyní redukuje pracovní sílu kvůli zhoršení výhledu globální ekonomiky. Za posledních šest měsíců bylo v technologických oborech po celém světě zrušeno přes 270.000 pracovních míst, uvádí server Layoffs.fyi.

Roslansky uvedl, že cílem snížení počtu pracovních pozic v týmech prodeje, provozu a podpory je zefektivnit činnost podniku a zrychlit rozhodování. Firma na druhou stranu zavádí 250 externích pozic, o něž se mohou ucházet i ti, jejichž místo bylo zrušeno.

LinkedIn k 9. srpnu ukončí svou aplikaci InCareer v Číně. Firma se tak rozhodla kvůli sílícímu tlaku tamních regulačních úřadů už na konci roku 2021.

„Navzdory počátečnímu pokroku se InCareer potýkala s tvrdou konkurencí a náročným makroekonomickým prostředím, což nás nakonec vedlo k rozhodnutí tuto službu ukončit,“ sdělil podnik uživatelům webových stránek. LinkedIn si přítomnost v Číně zachová, aby firmám, které tam působí, pomohl najímat a školit zaměstnance mimo tuto zemi, uvedl mluvčí společnosti.

Microsoft, který firmu LinkedIn koupil zhruba za 26 miliard dolarů (asi 553 miliard Kč) v roce 2016, v posledních měsících oznámil škrty zhruba 10.000 pracovních míst.

TZ