Logistiku Bonami nově řídí Jan Klička z Alzy

Jan Klička

Bonami nově připravuje na plánovaný růst Jan Klička, který dosud působil jako šéf logistiky Alza.cz. Nový ředitel logistiky připraví jak sklad, tak logistické partnery na zvýšení skladových zásob a zvýšení počtu objednávek tak, aby Bonami zvládlo v roce 2019 vyrůst o 50 % a přitom zvýšilo kvalitu služeb. Za tím účelem plánuje výrazné zautomatizování skladu, zrychlení dopravy a zavedení odběrných míst.

Jan Klička se během sedmi let vypracoval z procesního logistika a poté manažera až na pozici ředitele celé logistiky Alza.cz – eshopu s obratem 25 miliard Kč a logistikou, která je široce obdivovaná. Za sebou má také stavbu slovenského logistického skladu Alza.sk od nuly. Do Bonami díky tomu přináší know-how ze všech klíčových oblastí e-commerce logistiky.

Pod vedením Jana Kličky se během tohoto roku odehrají zásadní změny, které jsou potřeba vzhledem k plánovanému rekordnímu růstu Bonami o 50 %. První změny plánují ve vnitřním layoutu skladu, kdy se skladové prostory budou razantně navyšovat a zároveň se sklad bude stávat laicky řečeno chytřejším. „Budeme mnohem více automatizovat a ve větším měřítku si budeme pomáhat BI systémy. Cílem je zjednodušit sklad pro zaměstnance a maximálně eliminovat chyby, neefektivity a zrychlit celý průchod zboží skladem. Z toho v konečném důsledku bude profitovat zákazník, kterému zboží přijde až o několik dnů dříve,” představuje první kroky Jan Klička.

Dále se logistika Bonami výrazně zaměří na spolupráci s dopravci, aby byl nákup pro zákazníky ještě pohodlnější. Kromě zrychlení dopravy se zaměří na to, aby celá republika byla pokryta službami, jako je výnos nábytku do patra a odvoz starého. Ve vybraných regionech chce zavést možnost objednat si s dopravou i montáž. Pokud se nepodaří dohodnout se s partnery, je Bonami připravené si především pro Prahu vybudovat v krajním případě vlastní logistiku. Ta kromě těchto služeb nabídne ještě doručení v zákazníkem vybraný čas, což je služba, kterou existující dopravci nenabízejí.