Martin Škop byl jmenován generálním ředitelem společnosti CETIN

Martin Škop

Novým generálním ředitelem a členem představenstva společnosti CETIN a.s. bude od 1. 9. 2020 Martin Škop. Ve funkci generálního ředitele nahradí Juraje Šedivého, který zůstává předsedou představenstva CETIN a.s. a jako člen představenstva a generální ředitel regionální CETIN Group se bude naplno věnovat řízení a provozu skupiny CETIN Group ve střední a východní Evropě.

Jedná se o plánovaný krok navazující na dokončení strukturální separace tří mobilních operátorů, kteří pod značkou Telenor působí v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, a vznik CETIN Group, sdružující infrastrukturní společnosti CETIN v České republice, CETIN Maďarsko, CETIN Bulharsko a CETIN Srbsko.

Martin Škop má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oboru telekomunikací a IT. Po ukončení studia na ČVUT působil na různých manažerských pozicích v mobilním operátoru Eurotel, od roku 2000 pracoval v Českém Telecomu na pozici výkonného ředitele pro plánování a rozvoj sítě.

Mezi lety 2005 až 2015 byl ve společnosti Telefónica jako výkonný ředitel odpovědný za oblasti ICT a rozvoje infrastruktury v České republice, působil jako CTO na Slovensku, kde se podílel na vybudování nového operátora O2 Slovakia, a od roku 2013 zastával pozici CTO v Telefónica Germany.

Od ledna 2015 byl členem vrcholového vedení ruského operátora Vimpelcom, působícím pod obchodní značkou Beeline, kde byl na pozici CTIO odpovědný za rozvoj a provoz fixních a mobilních sítí a IT. Současně od roku 2017 působil jako předseda představenstva tamní infrastrukturní společnosti NTC.

Martin Škop hovoří plynně anglicky a rusky a domluví se německy a španělsky.