Milan Bodlák novým technickým ředitelem v Enehano Solutions

Milan Bodlák

Novým technickým ředitelem společnosti Enehano Solutions, která se specializuje na digitální transformaci a automatizaci firem, se stal Milan Bodlák (30). Do nejužšího vedení společnosti přešel Bodlák z pozice Head of Delivery. Jako CTO bude mít zodpovědnost za technologickou stránku realizovaných projektů a jeho prioritou budou i strategické cíle týkající se expanze Enehano Solutions po Evropě.

Tým spoluzakladatelů Jiřího Macha a Michala Pešky se za poslední rok rozšířil o třetinu a aktuálně čítá už přes 50 specialistů a konzultantů. Rychlý růst počtu zaměstnanců i realizovaných projektů přirozeně vyžaduje i postupné rozšiřování TOP managementu firmy. Právě Milan Bodlák se stal nejnovějším členem úzkého vedení společnosti, která se od roku 2016 specializuje na digitalizaci obchodu, marketingu i zákaznického servisu firem skrze implementaci cloudové CRM platformy Salesforce.

Milan Bodlák je součástí společnosti Enehano Solutions téměř od jejího vzniku. Do firmy přišel z korporátního prostředí už v roce 2016 a postupně si v ní vyzkoušel hned několik pozic, když se přes vývojáře a analytika postupně dostal do role architekta a zároveň i do pozice Head of Delivery, kde měl na starost dodávky projektů.

Jako nový CTO bude mít Bodlák na starost všechny technologické kompetence a jejich strategický rozvoj. V rámci delivery budou jeho prioritou strategické cíle týkající se expanze Enehano Solutions po Evropě, a to včetně participace na náboru a pohovorech. Na starost bude mít také metodiku, procesy a nástroje spojené s dodávkami projektů a technologiemi. Vedle toho působí také jako solution architekt na projektech a vede v Enehano architektonickou skupinu.

„Milan byl pro nás na pozici technického ředitele jasnou a naprosto přirozenou volbou. Má pro tuto funkci ideální profesní zkušenosti a hlavně potřebné vůdčí schopnosti. Jsem si jistý, že nám pomůže Enehano posunout zase o kus blíž našemu společnému cíli, kterým je vybudování globálního implementačního partnera Salesforce,“ vysvětluje Jiří Mach, CEO Enehano Solutions.

Milan Bodlák je absolventem ČVUT, kde se v začátcích věnoval oboru Kybernetika a Robotika, později se však začal zabývat softwarovým inženýrstvím. Na 5 let si odskočil do DWH a BI světa, kterým se zabýval ve společnosti NN. Následně přešel do Vodafone, kde nakouknul do vývoje datových skladů. A poté už se začal věnovat Salesforce, kde uplatňuje všechny nabrané zkušenosti, ať už z pohledu backend či frontend vývoje, nebo z databázového a datového světa.

„Kromě zkušeností mi ale korporát ukázal i spoustu bariér a málo prostoru něco reálně změnit. V Enehanu jsem naopak dostal hned od začátku možnost seberealizace a postupně i šanci změnit to, co mi v předchozích firmách vadilo. Individuální přístup ke každému ve firmě chci zachovat i v nové funkci, přestože rychle rosteme. Když jsou totiž spokojení lidé okolo mne a baví je to, co dělají, naplňuje to i mě,“ popisuje Bodlák, který ve volném čase rád sportuje, je čerstvě ženatý a jeho snem je létání.

Kromě rozšiřování týmu navyšuje Enehano i počet partnerů, kterým pomáhá s digitalizací či automatizací. Jen za poslední rok začalo Enehano spolupracovat s firmami jako například Českomoravská stavební spořitelna, DPD, Bageterie Boulevard, Kiwi.com, Impact Hub, Flowmon nebo Acomware. I díky tomu letos Enehano obhájilo prestižní status Salesforce Gold Partner.