Na český trh přichází HR platforma Deel

HR platforma Deel

Na český trh přichází globální HR platforma Deel, která se specializuje na nábory zahraničních zaměstnanců, správu agendy, ale i platby mezd a další služby spojené s využíváním pracovníků na dálku. Českým společnostem se tak otevírá jednodušší cesta k získání pracovní síly, ale i diverzifikaci pracovních týmů. Platforma Deel se představila na setkání s novináři v Galerii Louvre v Praze za účasti Michael Lazik, Head of Expansion for DACH & CEE ze společnosti Deel.

Nejprve vyzkoušeli fungování platformy na sobě

„Společnost Deel poskytuje pracovním týmům nástroje, funkce a pokyny, které potřebují, to vše na jediné platformě, aby bylo možné z jednoho místa zaměstnance nejen nabírat, ale také řešit veškerou jejich správu. Firmy a jejich pracovní týmy složené ze zaměstnanců na různých místech světa tak mohou spolupracovat snadněji než kdykoli dříve a získat tak přístup k novým příležitostem,” říká Michael Lazik ze společnosti Deel. Zástupci platformy vědí, o čem mluví: Deel vznikl poté, co jeho zakladatelé sami měli problém získat vysoce kvalifikované zaměstnance ze zahraničí a potýkali se s odlišnostmi v legislativách zabývajících se pracovním právem v různých zemích světa. Stali se tak vlastně prvními zákazníky této platformy a mohli si na vlastní kůži vyzkoušet, jak funguje.

Platforma Deel vznikla v roce 2019 jako přímá odpověď na tuto situaci. Firmy mohou jejím prostřednictvím získat potřebné zaměstnance s požadovanou kvalifikací a zkušenosti, ale také si mohou být jisty, že vždy dodrží platné zákony dané země, odkud noví zaměstnanci pocházejí. Deel totiž zakládá na všech trzích, kde působí, vlastní společnosti, které se dopodrobna zabývají aspekty pracovního práva na daném trhu. Zakladatelé společnosti Alex Bouaziz a Shuo Wang tak pomohli firmám odstranit hlavní překážky náboru zaměstnanců pro práci na dálku, takže už kdokoli a kdekoli na světě může mít přístup k novým pracovním příležitostem.

Deelu důvěřují světové značky, používá ho Nike či Dropbox

„Díky Deelu mohou společnosti vyřídit na jednom místě pracovní smlouvy a další dohody, platit zaměstnancům dodavatelům na několik kliknutí bez zbytečných poplatků, spravovat z jednoho místa HR pro všechny své pobočky a zaměstnance a být v souladu s místní legislativou týkající se pracovního práva,“ říká Aleksandar Ivanov ze společnosti Deel. Mezi zákazníky společnosti Deel patří světové známé společnosti, jako například Nike, Dropbox, Shopify, Reebok nebo Revolut. Mnozí patří i mezi investory Deelu: například CEO společnosti Uber Dara Khosrowshahi, Prezident a COO ve společnosti Coinbase Emilie Choi či Tobiáš Lütke, CEO ve společnosti Shopify.

TZ