Nelisa: HR se modernizuje

Nelisa

Nelisa je průvodce kariérou pro všechny, kteří nechtějí pouze najít novou práci, ale míří za aktivním růstem a maximálním naplněním svého potenciálu. Za vznikem Nelisy stojí tvůrci StartupJobs a Bezpráce.cz, kteří při tom využili své dosavadní zkušenosti z oblasti technologií a HR. Spuštění je naplánováno na přelom března a dubna, v současnosti probíhá předregistrace prvních uživatelů. Nelisa posouvá odvětví HR v Česku na technologicky jinou úroveň. Uživatelský profil bude sloužit jako místo, kde budou sdružená data nejen o dosavadních pracovních zkušenostech, ale také o kariérních cílech, motivaci, vlastní osobnosti a výsledků talentových testů v případě jejich absolvování. Na základě údajů v profilu bude následně uchazeč unikátní technologií “matchingu” spojen s volnými pozicemi šitými na míru. Součástí Nelisy budou také firemní profily, jež bude moci uživatel libovolně procházet a firmy oslovovat.

“Ambicí Nelisy je stát se chytrým kariérním parťákem a zjednodušit nábor jak potenciálním uchazečům, tak firmám. Díky detailním informacím v profilech uživatelů se budou spojovat jen nabídky relevantní pro obě strany. Náborářům tak odpadne nekonečné probírání životopisy, zájemcům o práci zdlouhavé psaní motivačních dopisů. Nelisa jednoduše poradí, pomůže směřovat kariéru a doporučí uživatelům pozice, jež pro ně budou ideální,” říká Filip Mikschik, spoluzakladatel Nelisy a zakladatel a CEO StartupJobs.

Vizí je nahradit klasický životopis

Profil, který si uživatel na portálu Nelisa vytvoří, neslouží jen jako prezentace minulé kariéry či dosaženého vzdělání. Jeho účelem je například i ukázat uchazeči o práci, kde leží jeho silné stránky, a to na základě vyhodnocení dovednostních testů, jež budou nasazeny v pozdější fázi a Nelisa je nabídne zdarma. Široké spektrum testovacích možností jako simulační hry, testy programování, grafiky, marketingu a mnoho dalších pak umožní kandidátům vytvořit si náskok na pracovním trhu. Zároveň výsledky těchto testů a důkladné vyplnění profilu pomohou uživateli stát se opravdu jedinečným a Nelisa pro něj najde ty nejlepší příležitosti. “Naší vizí je, aby Nelisa prakticky nahradila klasický životopis a aby lidé ve své kariéře našli smysl. Nechceme jim pouze nabídnout další práci, ale pozici, která je bude bavit a maximálně využije jejich talent. Díky tomu dosáhnou větší spokojenosti zaměstnanci i zaměstnavatelé,” dodává Mikschik.

Oproti klasickým náborům garantuje Nelisa také zpětnou vazbu, tedy reakci každému, kdo se bude ucházet o nabízenou pozici. A ačkoliv mohou kandidáti dostat i negativní odpověď, jejich motivace žádat o práci ve stejně firmě neutrpí tolik, jako v případě, že společnost nereaguje vůbec.

HR oddělení dostane posilu

Nelisa se v budoucnu stane parťákem pro všechny v HR odvětví. Díky použití nejmodernějších technologií ušetří čas i peníze, které firma vynaloží na výběrové řízení. Připravovaná umělá inteligence Nelisy totiž předvybere ideální kandidáty na otevřené pozice a tím výběrové řízení výrazně zkrátí. HRisté pak také získají více času věnovat se těm kandidátům, kterým byl inzerát prostřednictvím Nelisy zobrazen. Mimo to otevřené firemní profily umožní zájemcům oslovit na základě dat z profilu konkrétní společnosti z Česka i zahraničí.

“Momentálně máme otevřené předregistrace a nemůžeme se dočkat ostrého spuštění. A proto bychom chtěli k zapojení vyzvat všechny, ať už firmy nebo jednotlivce, kteří se chtějí podílet na budoucnosti HR v Česku. Věříme totiž, že když pomůžeme lidem se smysluplným naplněním jejich pracovního života, doopravdy uděláme svět lepším místem,” říká Mikschik.