Nový pracovní IT portál v ČR – vždy s informací o platu

No Fluff Jobs

Podle průzkumu provedeného společností No Fluff Jobs až 71 % IT profesionálů nenalezne v pracovních inzerátech informaci o platu. Přitom jsou právě v tomto odvětví jedny z nejvyšších očekávání ohledně znalosti mzdy, až 87 % dotazovaných považuje tyto informace za důležité. Díky zveřejnění standardizovaných a snadno porovnatelných pracovních nabídek portál No Fluff Jobs rychle dobyl trh v Polsku a Maďarsku. Svou působnost společnost začíná od července roku 2020 také na českém trhu a nabízí tak českým IT odborníkům atraktivní místo, kde se setkat s budoucími zaměstnavateli.

Obor IT oceňuje transparentní mzdy

37 tisíc inzerátů zveřejněných na No Fluff Jobs během 6 let působnosti zahrnuje více než 4 000 společností. Mezi nimi i značky jako Amazon, RTB House, Motorola, Ergo, Nielsen, Randstad, Citi, Zalando, Cisco, Nordea a Circle K. Chtěli všichni zveřejnit rozsah mezd? Ne. Přesto to nakonec udělali.

První kroky k založení No Fluff Jobs

Magdalena Gawłowska-Bujok a Tomasz Bujok, zakladatelé portálu No Fluff Jobs, si byli jisti jednou věcí: hlavním znakem jejich společnosti budou transparentní inzeráty – vždy s uvedeným rozmezím mezd. Zkušenost obou zakladatelů získaná během několika let v mezinárodních softwarových společnostech ve Švýcarsku se vyplatila. A i když by ústupky mohly snadno zvýšit příjmy, na portálu nikdy nebyl žádný inzerát bez uvedení platu.

No Fluff Jobs neustále roste

Důslednost se rychle vyplatila. Během několika let se portál No Fluff Jobs, který se zrodil ze snu o ideálním inzerátu, stal největším polským pracovním portálem zaměřeným na obor IT. Každý měsíc ho navštíví 250 000 unikátních návštěvníků. V jednom okamžiku letošního roku, ve špičce pandemie, bylo na stránce rekordně zveřejněno více než 2 000 inzerátů.

Potenciální zaměstnanci chtějí znát plat dopředu

„6 let bojujeme za transparentnost platů. Dobře víme, že největším přínosem zveřejňování mezd zaměstnavatelem je budování důvěryhodnosti mezi ním a potenciálním uchazečem. Být transparentní se prostě vyplatí. V 85 % případů má vliv na rozhodnutí potenciálního zaměstnance názor na zaměstnavatele. 65 % uchazečů o zaměstnání odepisuje nejdříve společnostem, které v inzerátech zveřejňují rozmezí platu. Víme, že český trh je na to připraven,“ říká Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs.

Znalost platu není to jediné důležité

Co znamená „transparentní zaměstnavatel“? Podle respondentů portálu No Fluff Jobs transparentní zaměstnavatel jasně komunikuje: pracovní náplň, odměnu, typ smlouvy, podrobnosti o způsobu práce, ale také sděluje, jak vypadá náborový proces a poskytuje zpětnou vazbu uchazečům, kteří se účastnili náborového procesu, ačkoli nebyli nakonec zaměstnáni.

Drahé chyby v náborových procesech

„Úcta vůči zaměstnanci je klíčem k úspěchu v každém odvětví, nejen v IT. Jedním z klíčových prvků projevu úcty v náborovém procesu je informování uchazeče o případné mzdě na dané pozici. Stejně důležité je jasně prezentovat očekávání a organizační kulturu. Nesprávná volba uchazeče pro zaměstnavatele je drahá chyba,“ říká Magdalena Gawłowska – Bujok COO v No Fluff Jobs.

V Polsku je No Fluff Jobs dobře znám i pro své pořady a podcasty, jakými jsou například Smoothie HR nebo High Level Talks. S nejlepšími specialisty z oboru v nich hovoří o tématech jako jsou například výzvy s pojené s řízením a rozvojem zaměstnanců, osobní efektivita, pracovní výhody a podobně.

O No Fluff Jobs

No Fluff Jobs je oborový pracovní portál s největším počtem inzerátů v oboru IT v Polsku. Jako první a jediný vyžaduje zveřejnění rozsahu mezd v každé pracovní nabídce. Po intenzivním vývoji od roku 2014 společnost No Fluff Jobs v září 2019 otevřela pobočku v Budapešti. Od července 2020 působí také v České republice. V roce 2019 navštívilo portál 2 500 000 odborníků v oboru IT, kteří prostřednictvím portálu nofluffjobs.com zaslali přes 187 000 životopisů transparentním zaměstnavatelům.