Novým CEO společnosti NETGEAR je Charles Prober

Charles Prober

Novým CEO společnosti NETGEAR, výrobce síťových produktů pro domácnosti a firmy, se stal Charles (CJ) Prober, který ve funkci nahradil spoluzakladatele firmy a dlouholetého generálního ředitele a předsedu představenstva Patricka Lo. Netgear také oznámil finanční výsledky za rok 2023. Čisté příjmy Netgearu za fiskální rok 2023 dosáhly výše 740,8 milionu USD, což je o 20,6 % méně než v předchozím roce.

Patrick Lo zůstává součástí Netgearu, bude strategickým poradcem nového CEO až do července 2024, aby mu pomohl s plynulým převzetím vedení firmy. Charles Prober byl současně jmenován členem představenstva společnosti.

CJ Prober podle Netgearu představuje lídra nové generace s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti spotřební elektroniky, softwaru, spotřebitelských a firemních sítí. Ve svých předchozích funkcích se zaměřoval na řízení růstu, transformaci a inovace, má desítky let zkušeností s budováním špičkových spotřebitelských zážitků pro zařízení a digitální platformy.

Před nástupem do Netgearu působil mj. jako prezident společnosti Life360, generální ředitel společnosti Tile, provozní ředitel společnosti GoPro a viceprezident pro digitální publikování ve společnosti Electronic Arts (EA). Jako konzultant ve společnosti McKinsey & Company pomáhal řídit některé z předních světových technologických B2B společností.

„V době, kdy je konektivita důležitější než kdykoli jindy, je Netgear invativní, obdivovanou a respektovanou značkou,” řekl CJ Prober, nový generální ředitel společnosti Netgear. „Svou kariéru jsem postavil na poskytování inovativních a špičkových produktů a služeb a jsem hrdý na to, že mohu v této cestě pokračovat. Těším na spolupráci s představenstvem, našimi partnery a globální základnou zaměstnanců společnosti Netgear.”

TZ