Novým generálním ředitelem GLS Group je Dr. Karl Pfaff

Karl Pfaff

Mezinárodní balíkový přepravce GLS má nového generálního ředitele. Dr. Karl Pfaff má dlouholeté zkušenosti s vedením národních poboček GLS v Německu a Beneluxu. Jeho cílem je pokračovat v neustálém zvyšování kvality služeb a zajistit růst GLS Group. S účinností od 1. října 2023 nahrazuje ve funkci Martina Seidenberga, jenž se stal generálním ředitelem skupiny celé IDS plc (International Distributions Services), pod kterou spadají jako dceřiné společnosti GLS i Royal Mail.

Nový generální ředitel (CEO) GLS Group Dr. Karl Pfaff má dlouholeté zkušenosti v mezinárodní logistice. Do společnosti GLS nastoupil v roce 2014. Předtím působil v Lufthansa Group a Bain & Company. V rámci GLS zastával různé pozice v oblasti strategie, prodeje a provozního řízení, než byl v roce 2020 jmenován generálním ředitelem GLS v Německu a stal se členem nejužšího vedení GLS Group. Nyní povede celou tuto skupinu působící na balíkových trzích ve 40 zemích světa.

„Je mi ctí nastoupit na pozici generálního ředitele GLS Group. GLS je výjimečná společnost s velkým potenciálem, vynikajícími lidmi a silnou značkou. V aktuálně se proměňujícím makroekonomickém prostředí se budeme i nadále soustředit na kvalitu, ziskovost a růst. Prostřednictvím investic do našich lidí, digitalizace a kvality chceme ještě více posílit vynikající zákaznickou zkušenost,“ komentuje svůj nástup Dr. Karl Pfaff.

Dr. Karl Pfaff nahrazuje ve funkci Martina Seidenberga, který byl v srpnu 2023 jmenován generálním ředitelem skupiny IDS plc (International Distributions Services), pod kterou spadají společnosti GLS a Royal Mail.

„Těší mě, že mohu jmenovat Karla na pozici CEO skupiny GLS. Pod jeho vedením výrazně vzrostly příjmy a ziskovost GLS v Německu, kde úspěšně řídil přechod na komplexní balíkovou B2B a B2C síť, která je vysoce orientovaná na zákazníky. Zároveň úspěšně překonal výzvy, které přinesla pandemie, vysoká inflace či mezinárodní ekonomická a politická situace. Karl významně přispěl k probíhající digitální transformaci celé skupiny i k tomu, aby se GLS stala udržitelnější společností,“ komentuje Martin Seidenberg nástup Dr. Karla Pfaffa.

TZ