Novým personálním ředitelem ASKO – NÁBYTEK je Peter Krchňák

Peter Krchňák

Jeden z největších prodejců nábytku, společnost ASKO – NÁBYTEK, má nového personálního ředitele. Peter Krchňák přináší bohaté zkušenosti z retailu, především z maloobchodních řetězců, jako je Tesco, Lidl nebo OBI. Věnovat se bude budování HR strategie, zaměří se na další rozvoj otevřené komunikace napříč celou společností, ale i na větší zapojení personálního oddělení do interních projektů.

„Společnost ASKO – NÁBYTEK disponuje skvělým týmem lidí, ať už na prodejnách, na skladech nebo na centrále. Jsou oborníci a vědí, co dělají. Jsem rád, že můžu být jejím členem. Společně s kolegy chceme tvořit oddělení, které bude podporou našeho byznysu. Přestože máme svou denní rutinu a priority, chtěli bychom také navštěvovat zaměstnance na našich pracovištích od Chomutova až po Košice, spolupracovat na interních projektech, ale klást důraz i na naše firemní vize a hodnoty,“ uvádí Peter Krchňák.

Od kulturní antropologie k HR

Peter Krchňák absolvoval magisterský obor Kulturologie na Univerzitě Karlově, věnoval se také studiu práva. První bohaté pracovní zkušenosti získával na personálním oddělení ve společnosti Tesco v Čechách i na Slovenku. Následně působil ve společnosti Lidl, kde se mimo jiné věnoval zavádění HR procesů a projektů nebo poskytoval podporu a konzultace regionálním týmům a managementu. Poté pracoval jako HR manažer pro OBI, kde se podílel na rozmanité škále personálních aktivit od implementace nových procesů a projektů, včetně náboru vedoucích pracovníků, podpory a školení manažerů, až po HR marketingové aktivity.

Personální tým nyní čeká realizace řady plánů, které se promítnou do všech struktur napříč společností. „V nejbližší době se zaměříme na zmapování nastavených HR procesů, firemních hodnot a kultury v provozu. Jednou ze stěžejních hodnot v naší společnosti je otevřená komunikace, která je v HR oddělení prioritou již několik let. Právě na komunikaci chceme nadále pracovat a prohlubovat tzv. politiku otevřených dveří. Osobně věřím, že komunikace bez zábran je velice potřebná,“ popisuje Peter Krchňák.

Změny pak čekají personální tým, který brzy doplní noví kolegové, kteří se současně více zapojí do interních projektů a budou se podílet na jejich přípravě.

O společnosti

Společnost ASKO – NÁBYTEK, součást rodinné podnikové skupiny PORTA se sídlem v Německu, patří mezi největší tuzemské prodejce nábytku s tradicí již od roku 1991, kdy společnost otevřela první prodejnu v Praze. S heslem „Nábytek pro všechny“ nabízí ve 14 prodejnách po celé České republice kompletní sortiment vybavení domácnosti, bytových doplňků a kuchyní na míru. S cílem umožnit nákup nabízeného sortimentu i on-line, z pohodlí domova, provozuje ASKO – NÁBYTEK od roku 2009 e-shop.

TZ