Novým ředitelem INVENTI je Petr Háka

Petr Háka

Novým generálním ředitelem technologické a konzultační softwarové společnosti INVENTI se od 1. prosince 2020 stane Petr Háka, jeden ze spolumajitelů. Ve funkci vystřídá Jana Kašturu, který vedl firmu 9 let a nově se soustředí na akceleraci obchodních aktivit.

Petr Háka je absolventem oboru Informatika a softwarové inženýrství na Západočeské univerzitě v Plzni. V INVENTI dosud zastával roli Chief Delivery Officer, ve které zodpovídal za celý softwarový vývoj a všechny technologické kompetence.

Do INVENTI nastoupil před 8 lety na pozici Java vývojáře a následně prošel různými oblastmi softwarového vývoje od programování přes projektový management až po IT analýzu. Založil a řídil plzeňskou pobočku INVENTI a osobně se podílel na dodávce celé řady aplikací pro významné klienty.

“Kromě úspěchu v Česku se nám daří i v západní Evropě, kde realizujeme přes polovinu tržeb, které letos dosáhnou téměř 300 milionů korun. I nadále budeme posilovat nastavený kurz vývoje kvalitních softwarových řešení pro naše české a zahraniční partnery. Pokračujeme v prohlubování know-how v oblastech e-commerce, logistiky, telematiky a fintech, ve kterých vidím nejvíce příležitostí pro další růst. Naší vizí je dodávat software na světové úrovni,” uvádí Petr Háka.

INVENTI změnou CEO završilo profesionalizaci organizační struktury, která je dobře připravená na realizaci komplexních softwarových řešení pro zákazníky nejen v Evropě.

O INVENTI

INVENTI je technologická a konzultační softwarová společnost. Vytváří řešení na míru pro velké a střední firmy i startupy. Pro klienty je partnerem v oblastech vývoje software a mobilních aplikací včetně analýzy, designu, testingu, DevOps a agilního řízení projektů. Sídlí v Praze, Plzni a projekty realizuje v Česku, Německu, Švýcarsku, Anglii a Francii.

INVENTI vyvinulo mimo jiné úspěšnou mobilní aplikaci Vlakem na výlet, kterou dodalo Českým drahám, e-commerce řešení pro online prodej aut pro významné evropské automobilky, cloudový nástroj pro archivaci účetních dokladů německých obchodních řetězců a portál cloudových služeb pro zákazníky Českých radiokomunikací. INVENTI je také dlouhodobým technologickým partnerem CK Fischer. Mezi produkty INVENTI patří Warehouse Management System, framework pro automatizaci testování, integrační platforma, platforma pro IoT, telematiku, logistiku a Průmysl 4.0.

INVENTI je letošním partnerem soutěže Deloitte Czech Republic Technology Fast 50 CE pro nejrychleji rostoucí technologické společnosti v regionu Střední Evropy. V minulosti ocenění získalo 3x v letech 2016-2018.

TOP 5 nejžádanějších benefitů
JOBS

Revoluce v benefitech se nekoná

I navzdory obavám z dopadu vládního konsolidačního balíčku na oblast zaměstnaneckých benefitů k žádnému kritickému scénáři nedošlo a očekávané plošné snižování benefitů se nekonalo. Nedošlo

Číst dále »