Peter Halmo je nový generální ředitel společnosti Xerox pro ČR a SR

Xerox_Peter Halmo

Peter Halmo dříve působil na pozici ředitele slovenské pobočky a přímého prodeje v České republice a na Slovensku. Na pozici nahrazuje Veroniku Brázdilovou, která ze společnosti k 31. květnu letošního roku odešla. Peter Halmo si zakládá na profesionálním zákaznickém přístupu zahrnujícím kompletní servis a služby. Jeho cílem je navázat na skvělý výkon poboček v posledních pěti letech, a ještě více upevnit pozici lídra na trhu v oblasti tiskových služeb. A to jak v České republice, tak i na Slovensku.

Od září 2017 působil jako obchodní ředitel pro Slovenskou republiku, kde se zaměřil na růst prodeje a posílení pozice společnosti Xerox na Slovenském trhu. Důraz kladl na rozšíření nepřímé prodejní sítě a prezentaci komplexních tiskových služeb, které zvyšují efektivitu práce zákazníků. Od února 2019 pak působil na pozici ředitele slovenské pobočky a přímého prodeje pro Českou a Slovenskou republiku, kde měl za cíl zvýšit podíl na trhu ve všech obchodních liniích.

Do Xeroxu přinesl bohaté manažerské zkušenosti z oblasti obchodu, které získal na předcházejících vedoucích pracovních pozicích. Působil například v IBM ve Velké Británii, kde se zaměřoval na úzkou spolupráci s klienty a na jejich spokojenost. Ve firmě Lexmark ukázal svoje silné stránky ve vedení lidí i v kritických situacích vyžadujících strategické rozhodnutí.