Předsedou výkonné rady Sdružení pro internetový rozvoj opět Michal Hanák z Mafry

SPIR NetMonitor rada členové

Předsedou výkonné rady Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) byl byl popáté za sebou zvolen Michal Hanák ze společnosti Mafra. Výkonná rada SPIR, vzešlá z květnové valné hromady, potvrdila ve funkcích také místopředsedy, kterými zůstali Michal Feix za Seznam.cz a Martin Picek ze společnosti GroupM. Sdružení to oznámilo v tiskové zprávě.

Ve svém dalším ročním funkčním období se předsednictvo chce, kromě dalšího rozvoje a zlepšování hlavních projektů, kterými jsou NetMonitor, oficiální měření návštěvnosti webových stránek, a AdMonitoring, výzkum výdajů do displejové reklamy, zaměřit na zatraktivnění sdružení pro členy z řad vydavatelů, agentur i zadavatelů. Velkou příležitost vnímá Hanák v nadcházejícím předsednictví ČR Radě EU, protože v posledním roce se SPIR intenzivně věnoval připomínkování zásadních evropských legislativních norem Digital Services Act a Digital Markets Act.

„Jsme v situaci, kdy byla nalezena politická shoda na znění Digital Services Act a Digital Markets Act, které budou utvářet online prostředí na další desetiletí. Těmto nařízením jsme se ve SPIR v uplynulém funkčním období hodně věnovali, a proto máme v plánu uspořádat k nim workshopy pro všechny hráče reklamního ekosystému digitální reklamy. Věřím, že takto iniciovaná diskuse přinese profit celé branži,“ uvedl Hanák.

Do výkonné rady SPIR bylo v květnu zvoleno 13 z původních 15 členů: Marek Antoš (Internet Info), Petr Bednář (Vltava Labe Media), Karel Brýna (Tiscali Media), Lubor Burda (TV Nova), Michal Hanák (Mara), Petr Hatlapatka (FTV Prima), Michal Feix (Seznam.cz), Jaroslav Kábele (ČTK), Štěpán Kamený (Omnicom Media Group), Martin Picek (GroupM), Petr Řezníček (Economia), Libuše Šmuclerová (Czech News Center), Michael Štádler (Adform). Novými členy jsou David Voráček (Czech Publisher Exchange) a Martin Šebesta (Knowlimits Group).

Zdroj: allnews.cz