Roland Villinger novým vedoucím Podnikové a produktové strategie ve společnosti ŠKODA AUTO

Roland Villinger

Roland Villinger bude od 1. června 2021 vedoucím nově vytvořeného útvaru „Podnikové a produktové strategie“ ve společnosti ŠKODA AUTO. Česká automobilka slučuje útvary „Rozvoj společnosti a digitalizace“ a „Produktová strategie a management modulů“, aby spojením dvou hlavních témat budoucnosti naplno využila všech synergií. Andre Wehner, dosavadní vedoucí útvaru „Rozvoj společnosti a digitalizace“, převezme od 1. června 2021 funkci Chief Information Officer (CIO) značky MAN. Guido Haak, dosavadní vedoucí útvaru „Produktová strategie a management modulů“, odchází na vlastní žádost z koncernu Volkswagen.

„Sloučením útvarů ‚Rozvoj společnosti a Digitalizace‘ a ‚Produktová strategie a management modulů ‘ zároveň slučujeme dvě témata budoucnosti a vytváříme tak synergie. Velice mě těší, že v osobě Rolanda Villingera na tuto novou pozici získáváme manažera s mezinárodními zkušenostmi a uznávaného odborníka v oblasti digitalizace. Současně srdečně děkuji Andre Wehnerovi a Guido Haakovi za vykonanou práci. V uplynulých letech podstatným způsobem přispěli k úspěchům společnosti ŠKODA AUTO,“ uvedl Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO.

Roland Villinger na své poslední pozici řídil realizaci strategie koncernu Volkswagen, předtím byl dva a půl roku vedoucím oddělení Strategie společnosti AUDI. Roland Villinger vystudoval ekonomii a organizační psychologii na univerzitě v Mnichově a finance na University of Cambridge v Anglii. Tam také později promoval v oboru mezinárodní marketing a M&A. V letech 1991 až 2016 Roland Villinger pracoval pro poradenskou společnost McKinsey v Evropě, Asii a v USA, od roku 2005 na pozici Senior Partner a položil základy působení společnosti v Thajsku či oblasti Indočíny. Řídil aktivity divize McKinsey Operations v asijsko-pacifickém regionu a působil také jako ředitel jihokorejské pobočky v Soulu nebo v americkém Silicon Valley. V říjnu 2016 nastoupil na pozici Chief Strategy Officer a Chief Digital Officer ve společnosti AUDI. V této funkci řídil aktivity automobilky, související s digitalizací a současně odpovídal i za strategii společnosti. Od roku 2019 vedl Řízení realizace strategie koncernu Volkswagen.

TZ

@RadekVyskovsky

TOP 5 nejžádanějších benefitů
JOBS

Revoluce v benefitech se nekoná

I navzdory obavám z dopadu vládního konsolidačního balíčku na oblast zaměstnaneckých benefitů k žádnému kritickému scénáři nedošlo a očekávané plošné snižování benefitů se nekonalo. Nedošlo

Číst dále »