Skupina Progresus má nového ředitele finanční distribuce

Pavel Bříza

Investiční skupina Progresus přilákala dalšího renomovaného odborníka ze světa financí. Do stále se rozrůstajícího týmu skupiny přišel Pavel Bříza, který ještě donedávna působil jako obchodní ředitel a člen představenstva AVANT investiční společnosti. Na nové pozici Ředitele externí finanční distribuce bude mít jedinečnou příležitost zužitkovat své více než dvacetileté zkušenosti, které nasbíral na vedoucích pozicích ve společnostech Kooperativa pojišťovna, Česká spořitelna nebo eBanka.

„Po mnoha letech ve velkých korporacích mě oslovila možnost podílet se na zcela nových projektech v rezidenčním a industriálním developmentu s důrazem na ESG, energetických úsporách a realizaci rychlého a dostupného bydlení. Navíc budu mít možnost přinést na trh nové kvalitní investiční produkty a podílet se na budování silné pozice společnosti na finančním trhu,“ říká ke svému nástupu Pavel Bříza.

Jako ředitel externí finanční distribuce bude mít přímou zodpovědnost za nastavení, koordinaci, vyhodnocování a rozvoj spolupráce s investičními zprostředkovateli. Dále bude do jeho kompetence spadat přímá spolupráce s bankami, obchodníky s cennými papíry, fondy a dalšími potenciálními obchodními partnery a investory. Největším profesní výzvou i prostorem pro seberealizaci bude pro Pavla vytváření dlouhodobého modelu spolupráce s finančními partnery a rozšiřování řad distributorů.

„Poslední roky jsem se z pozice obchodního ředitele ve společnosti AVANT věnoval především rozšiřování počtu investičních zprostředkovatelů a zvyšování objemu investic do fondů společnosti. Moje role v Progresus bude velmi podobná. Jen s tím rozdílem, že budu mít ještě více prostoru i v dalších oblastech, které jsem zastřešoval v předchozích zaměstnáních,“ říká Pavel Bříza. „Přestože je Progresus mladá finanční skupina, stojí za ní lidé, kterým věřím. S Lukášem Foralem se známe dlouhé roky a spoustu lidí ve vedení společnosti znám osobně a považuji je za velké profesionály. I to moje rozhodování o nástupu do skupiny usnadnilo a po pár týdnech v nové pozici se moje očekávání potvrdilo,“ dodává Pavel Bříza.

Spolumajitel skupiny Progresus, Lukáš Foral, potvrdil, že příchod Pavla Břízy je pro skupinu důležitou posilou. „Od začátku, co jsme s Lukášem Zrůstem Progresus založili, stavíme naši holdingovou rodinu na zkušených lidech, bez kterých bychom jen stěží mohli naplňovat naše ambiciózní plány. Rovněž tak je to v případě Pavla, který svými zkušenostmi a kontakty posouvá naše obchodní možnosti a otevírá nové příležitosti. Navíc Pavlova dobrá nálada a atmosféra, kterou do týmu přinesl, je až pozitivně nakažlivá,“ říká Foral.

TZ