Společnost Tech Data vytvořila pozici BDM pro oblast Data Analytics & IoT

Martin Panák

Společnost Tech Data AS Czech s.r.o. vytvořila novou pozici Business Development Managera pro oblast Data Analytics & IoT. Od května se jím stal Martin Panák. Martin pracoval ve společnostech O2, Microsoft a Hewlett-Packard, kde měl na starosti rozvoj obchodu u svěřeného portfolia produktů. Mezi významné mise v jeho kariéře patřilo uvedení Office 365 a konceptu, dnes již běžných, multifunkčních tiskáren na český trh. Geograficky bude Martin zastřešovat český a slovenský trh.

„Velmi si užívám práci v Tech Data. Oblast Datové Analytiky, Robotic Process Automation a IoT představují zcela nové možnosti, z jejichž výhod budou těžit jak partneři, tak také jejich zákazníci. Výrobci, které Tech Data reprezentuje a nyní je bude prezentovat českým i slovenským partnerům představují absolutní světovou špičku. Nabízená řešení tak pomohou zákazníkům stát se konkurenceschopnějšími na českém, slovenském, evropském, ale i světovém trhu. Mezi významné značky, se kterými Tech Data v této oblasti spolupracuje, patří například Automation Anywhere, Tibco nebo Cloudera. Postupně budeme uvádět další výrobce, se kterými Tech Data uzavře distribuční kontrakt,“ uvedl Martin Panák.

Vytvoření role Business Development Managera pro Data Analytics & IoT je součástí dlouhodobější strategie společnosti Tech Data AS nabízet distribuci s přidanou hodnotou. To znamená, že Tech Data má detailně propracovaný on-boarding nových partnerů i jejich podporu po celou dobu prodejního cyklu. Partner má k dispozici know-how, lidské kapacity pro pre-sales, post-sales, komunikaci s výrobci a marketingovou podporu. Tech Data pomáhá partnerům tím, aby úspěšně doručili projekt a aby byl zákazník maximálně spokojený. Cílem Martina Panáka na nové pozici je vybudovat partnerský kanál, nastavit intenzivní spolupráci mezi partnerem a odborníky v Tech Data a představit nabízená řešení širší veřejnosti.

Martin tráví svůj volný čas s rodinou. Mezi jeho zájmy patří IT, technické zajímavosti, historie a výlety po České republice. „Rád přicházím věcem na kloub a i proto je mi oblast datové analytiky velmi blízká,“ poznamenal.

TZ

@RadekVyskovsky