Techloop přináší firmám vylepšenou platformu pro přímý nábor

Techloop

Startup Techloop, jenž se zaměřuje na propojování firem s IT profesionál umožňující významně zefektivnit nábor nových zaměstnanců, spustil novou verzi své platformy. Vylepšená služba přichází s významnými inovacemi, díky kterým si mohou firmy vybírat z databáze 15 tisíc IT pracovníků, napřímo nabízet své volné pozice a vedle toho si také vytvořit firemní profil a pracovat na budování značky zaměstnavatele. Firmy tak získávají nástroj, který jim pomůže řešit problém s kritickým nedostatkem IT specialistů.

Kromě nových možností pro firmy přichází Techloop i s vylepšeními namířenými na zájemce o práci, přičemž se významně zrychlil celý proces registrace. Uživatelé si účet založí během několika minut včetně ověření a okamžitě si budou moci vybírat z více než 300 aktuálně otevřených pozic. Novinky tedy usnadňují život jak těm, kdo hledají novou pracovní výzvu, tak i firmám, pro které by jinak nábor nových IT specialistů byl velmi komplikovanou a drahou záležitostí.

„Už v příštím roce bude v EU chybět zhruba půl milionu IT specialistů a firmy tedy musí přejít na výrazně aktivnější přístup při hledání a najímání nedostatkových profesionálů. Techloop slouží jako most, který překlenuje propast mezi firmami a odborníky na IT, protože firmám umožňuje snadno sdílet informace o svých projektech či firemní kultuře, čímž výrazně zvyšují šanci na úspěšný nábor kvalifikovaných zájemců o práci. Pro IT pracovníky je Techloop platformou, díky které si je mohou najít ty nejlepší firmy v oboru,“ popisuje přednosti Techloopu pro firmy i vývojáře Andrew Elliott, CEO a spoluzakladatel firmy.

Nová verze platformy nepřichází jen s novými funkcemi, ale přináší také vylepšený model pevně stanoveného předplatného, který je transparentnější a služba se jím chce ještě výrazněji odlišit od nedokonalých řešení na poli náboru zaměstnanců. Za měsíční poplatek 129 EUR nyní zapojené firmy získají plný přístup k databázi 15 000 adeptů z řad IT profesionálů, k dispozici jsou pak kvartální nebo roční programy předplatného. Firmy využívající Techloop si mohou rovněž připlatit za profesionální pomoc osobního „Account Managera“, jenž společnosti pomůže s nastavením firemního profilu i s aktivním hledáním posil za pevně stanovenou sazbu 1999 EUR za najatého kandidáta bez ohledu na typ pracovní pozice nebo jeho plat.

„Významnou předností Techloopu pro technologické společnosti, které hledají personální posily, je znatelná finanční úspora. Běžná personální agentura si účtuje provizi ve výši 18 až 30 % ročního platu přivedeného zaměstnance. Využije-li Techloop malá společnost na nábor středně drahého softwarového vývojáře, ušetří okolo 150 000 korun. U větší firmy s vyšším počtem příchozích vývojářů jdou již úspory do milionů,“ komentuje přínos platformy Andrew Elliott.

Techloop patří do startupové stáje investiční skupiny Rockaway Jakuba Havrlanta, která firmu podporuje od roku 2016. „Techloop měl od začátku skvělou vizi, jako většina startupů si však nejdřív musel projít řadou poučení a hledání ideální obchodního modelu. Dneska má skvěle nastavenou kompletní obchodní strategii a v kombinaci s upsell modelem a unikátní databází mášanci naplno zužitkovat svůj potenciál,“ říká Martin Konop z Rockaway Ventures.

Zdroj: Rockaway