Amazon v centru u Prahy přijme přes 2000 brigádníků

Amazon brigádníci

Americký internetový prodejce Amazon ve svém centru v Dobrovízi u Prahy přijme přes 2000 brigádníků pro předvánoční sezonu, jejich počet je meziročně stejný. V tuzemsku nyní společnost zaměstnává 3000 stálých pracovníků v distribučním centru a dalších více než 1000 specializovaných pracovníkův korporátních kancelářích v centru Prahy, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Amazonu v ČR Noah Zyla. V ČR tak pro společnost bude pracovat celkem kolem 6000 lidí, v Německu by to měl být zhruba šestinásobek.

„Vánoční sezóna je za rohem a pro nás to znamená nabité pracovní období, na které se připravujeme prakticky v průběhu celého roku. Stejně jako loni, i v letošním roce nabízíme sezónní práci více než 2000 zaměstnanců,“ řekl generální ředitel Amazonu Michal Šmíd.

Amazon už dříve informoval, že v Německu, které je pro něj nejdůležitějším evropským trhem, letos chce zaměstnat dalších více než 6000 lidí. V zemi by tak mělo pro americkou firmu pracovat přibližně 36 000 zaměstnanců.

Brigádníkům, kteří budou v Dobrovízi stejně jako stálí zaměstnanci chystat, balit a odesílat sváteční objednávky, nabízí Amazon mzdu 190 korun za hodinu hrubého, loni to bylo o osm korun za hodinu méně. Všichni hodinově placení zaměstnanci mají nárok na měsíční bonus do výše až deseti procent. Společnost také nabízí bezplatnou dopravu pro pracovníky z více než 100 zastávek v Praze a ve Středočeském a Ústeckém kraji.

V tuzemsku americký internetový prodejce působí od roku 2013, o dva roky později otevřel distribuční centrum v Dobrovízi. V Kojetíně na Přerovsku má Amazon příští rok naplno zprovoznit nové robotické distribuční centrum.

Americký koncern Amazon je největším internetovým obchodem na světě, spolu s firmami Google, Apple a Microsoft patří k takzvané velké čtyřce technologických firem světa.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock