Bolt posílil český tým o Lucii Krahulcovou

Lucie Krahulcová

Vedení české pobočky Bolt, první evropské superaplikace slučující služby odvozu autem, sdílené mobility a doručování jídel i potravin, se dočkalo významné posily. Lucie Krahulcová (33) nastupuje na pozici manažerky veřejné politiky pro služby mikromobility platformy Bolt, bude tedy zodpovědná za řešení potřeb měst a jejich obyvatel, co se provozu sdílených koloběžek a kol týče, a bude pracovat na prohlubování vztahů s městskými a státními úředníky v souvislosti s mikromobilitou.

S veřejnou správou a politikou má Lucie Krahulcová bohaté zkušenosti, zejména pokud je o ochranu soukromých údajů a nakládání s daty v online prostoru. Jako analytička nebo manažerka pracovala v řadě neziskových organizací v Bruselu, Nizozemí či u protinožců, mimo jiné vedla australskou Digital Rights Watch. Nyní, v zeleném dresu Boltu, po sedmi letech opět působí v rodné Praze.

„Luciina agenda představuje klíčový prvek našeho působení na českém trhu. Parametry provozu našich sdílených koloběžek a kol totiž vždy pečlivě diskutujeme s danou samosprávou, společně stanovíme například omezení rychlosti ve frekventovaných ulicích a hlavně místa, na kterých naše stroje budou k dispozici. Ostatně jsme byli první službou mikromobility v Česku, jejíž koloběžky lze odložit pouze na vyhrazených stáních. Městům navíc nabízíme anonymizovaná data využívání naší služby, která jim usnadní rozvíjení cyklistické a další infrastruktury,” říká Pavol Dzurjanin, který má na starosti provoz koloběžek a elektrokol platformy Bolt v celé střední a východní Evropě.

„Těším se, jak své bohaté zkušenosti s veřejnou správou uplatním v řadách Boltu ve prospěch kvality života v našich městech, v souladu s posláním platformy plánovat města v prvé řadě pro lidi, ne pro soukromá vozidla. Mikromobilita představuje klíčový prvek tohoto úsilí jako mimořádně efektivní způsob dopravy po městě na kratší vzdálenosti. Oproti automobilu navíc koloběžka zabere zlomek místa a neznečišťuje ovzduší ve městě,” zdůrazňuje Lucie Krahulcová, novopečená manažerka veřejné politiky pro službu mikromobilit pro český a slovenský trh ve společnosti Bolt.

V uplynulých dvou letech se koloběžky a elektrokola Bolt rozjely po deseti českých a moravských městech, kromě Prahy, Brna a Ostravy také například v Liberci, Pardubicích, Ostravě či Boskovicích.

TZ