Fritz Øhlenschlæger jmenován generálním ředitelem české Unit IT

Fritz Øhlenschlæger

Společnost Unit IT jmenovala Fritze Øhlenschlægera do pozice generálního ředitele své pražské pobočky. Øhlenschlæger, který již dříve úspěšně vedl založení pobočky společnosti Itadel (nyní ITM8) se 160 zaměstnanci v České republice, přináší zkušenosti jak s provozem startupů, tak s mezinárodním získáváním IT talentů.

Dánský rodinný poskytovatel informačních technologií Unit IT získal zkušeného profesionála Fritze Øhlenschlægera, který bude řídit a rozšiřovat pobočku v České republice. Fritz Øhlenschlæger žije v Praze již pět let a má zkušenosti i houževnatost potřebné pro zvládnutí výzev spojených s budováním a rozšiřováním firem.

Fritz Øhlenschlæger působil od roku 2014 jako provozní ředitel v české fabrice LEGO. V roce 2019 se pak stal viceprezidentem a generálním ředitelem pražské pobočky společnosti Itadel, nyní ITM8, s více než 160 zaměstnanci.

„Kromě formálních náležitostí při zakládání společnosti, jako je registrace společnosti, zakládání bankovních účtů atp., je pro mě vzrušující částí samotný rozvoj podnikání. Mým cílem je vytvořit prosperující centrum excelence, které bude podporovat růst našich klientů a kolegů, zatímco budeme maximálně využívat synergie s našimi dánskými kancelářemi,“ říká Fritz Øhlenschlæger.

S více než 30 lety zkušeností na mezinárodních vedoucích pozicích, včetně společností jako Schur, One2One a LEGO, přináší Øhlenschlæger do Unit IT své hluboké znalosti v oblasti podnikového managementu, marketingu a financí. Jeho přístup, který klade důraz na lidi a budování týmů, koresponduje s hodnotami a cíli Unit IT.

Fritz Øhlenschlæger má vzdělání a praxi v oblasti grafického designu. Jeho kariéra byla vždy úzce spojena s marketingem a podnikáním. Tyto oblasti mají společného jmenovatele – práce s lidmi, což je jeho velkou vášní. „A to, že mohu budovat a rozšiřovat organizaci, mi opět umožňuje čerpat z mých zkušeností a sítě kontaktů a dát dohromady ten správný vítězný tým, který dosáhne nejlepších možných výsledků,“ uvádí Fritz Øhlenschlæger a dodává: „Zjistil jsem, že pracovní síla v České republice má často jedinečný drive, který úzce souvisí s tím, že lidé jsou mladí, talentovaní a motivovaní. Navíc přicházejí z různých částí střední a východní Evropy. Do Prahy přicházejí nejen za účelem kariéry, ale také zde plánují rozvíjet svůj osobní život. Společenský aspekt je proto ještě důležitější. S 10 až 20, či 30 národnostmi pod jednou střechou je skutečně zásadní najít společnou řeč a sdílenou kulturu. Jsem hrdý na to, že mohu reprezentovat společnost Unit IT, která je známá svou pestrou zaměstnaneckou kulturou.“

TZ