Logistiku Bonami nově řídí Jan Klička z Alzy

  • od
Jan Klička

Bonami nově připravuje na plánovaný růst Jan Klička, který dosud působil jako šéf logistiky Alza.cz. Nový ředitel logistiky připraví jak sklad, tak logistické partnery na zvýšení skladových zásob a zvýšení počtu objednávek tak, aby Bonami zvládlo v roce 2019 vyrůst o 50 % a přitom zvýšilo kvalitu služeb. Za tím účelem plánuje výrazné zautomatizování skladu, zrychlení dopravy a zavedení odběrných míst.

Jan Klička se během sedmi let vypracoval z procesního logistika a poté manažera až na pozici ředitele celé logistiky Alza.cz – eshopu s obratem 25 miliard Kč a logistikou, která je široce obdivovaná. Za sebou má také stavbu slovenského logistického skladu Alza.sk od nuly. Do Bonami díky tomu přináší know-how ze všech klíčových oblastí e-commerce logistiky.

Pod vedením Jana Kličky se během tohoto roku odehrají zásadní změny, které jsou potřeba vzhledem k plánovanému rekordnímu růstu Bonami o 50 %. První změny plánují ve vnitřním layoutu skladu, kdy se skladové prostory budou razantně navyšovat a zároveň se sklad bude stávat laicky řečeno chytřejším. „Budeme mnohem více automatizovat a ve větším měřítku si budeme pomáhat BI systémy. Cílem je zjednodušit sklad pro zaměstnance a maximálně eliminovat chyby, neefektivity a zrychlit celý průchod zboží skladem. Z toho v konečném důsledku bude profitovat zákazník, kterému zboží přijde až o několik dnů dříve,” představuje první kroky Jan Klička.

Dále se logistika Bonami výrazně zaměří na spolupráci s dopravci, aby byl nákup pro zákazníky ještě pohodlnější. Kromě zrychlení dopravy se zaměří na to, aby celá republika byla pokryta službami, jako je výnos nábytku do patra a odvoz starého. Ve vybraných regionech chce zavést možnost objednat si s dopravou i montáž. Pokud se nepodaří dohodnout se s partnery, je Bonami připravené si především pro Prahu vybudovat v krajním případě vlastní logistiku. Ta kromě těchto služeb nabídne ještě doručení v zákazníkem vybraný čas, což je služba, kterou existující dopravci nenabízejí.

Napsat komentář