Novým country managerem Microsoft Česká republika a Slovensko je Michal Stachník

Michal Stachník

Společnost Microsoft Česká republika a Slovensko jmenovala Michala Stachníka na pozici country managera. Tuto vedoucí pozici přebírá po Michalu Markovi, který se role přechodně ujal po odchodu Violety Luca, jenž vedla pobočku do konce roku 2023. Michal Stachník nastupuje do vedení společnosti 1. května 2024.

Michal Stachník přichází do společnosti Microsoft s více než 25 lety zkušeností v IT průmyslu. Před nástupem do Microsoftu působil devět let jako generální ředitel společnosti Cisco v České republice a na Slovensku. Většinu své profesní kariéry strávil v amerických IT korporacích. Absolvoval Technickou univerzitu v Brně, kde se specializoval na informatiku.

Michal Stachník je známý svým zaměřením na prodej, výsledky a dlouhodobé úspěchy kolegů, které vede. V náročném IT byznysu je náročný především sám na sebe – čtyřikrát týdně tráví čas při silovém tréninku v posilovně a říká o sobě, že stejně jako nevzdává svůj boj s tělesnou hmotností, nevzdává se nikdy ani v byznysu. Je neúnavným propagátorem cloudu, kybernetické bezpečnosti, umělé inteligence a úspěšné digitalizace veřejné správy.

Kromě své práce se Michal Stachník věnuje i dobročinným projektům. Je členem správní rady nadace Věčná naděje a dlouhodobě podporuje Fond ohrožených dětí (Klokánek) a nadaci AutTalk.

Stachníkova filozofie spočívá v tom, že i když jde o byznys, není to jen o byznysu. Jeho zapojení do charitativních aktivit ukazuje jeho silný zájem o pomoc druhým a zdůrazňuje hodnoty, které přináší do role country managera.

„Být součástí tak úspěšné firmy je pro mě velká čest a zároveň výzva, na kterou se těším. Naskýtá se nám neuvěřitelná příležitost uvést vizi společnosti Microsoft do života, neboť se snažíme využít technologie a umělou inteligenci k transformaci průmyslu a posílení digitálních schopností státu.”

Dovednost Michala Stachníka kombinovat silné profesní dovednosti s osobním závazkem k pomoci druhým je přesně to, co Microsoft hledá v jeho vedení. Společnost se těší na to, že Michal Stachník přispěje k jejímu růstu a úspěchu v České republice a na Slovensku.

TZ