Novým generálním ředitelem Innomotics je Roman Valný

Roman Valný

Společnost Innomotics vyvíjí a vyrábí ucelené portfolio nízkonapěťových a vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a vřeten.

České zastoupení Innomotics se sídlem v Brně, výrobními závody ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Mohelnici a v Drásově, a s pobočkami v Praze a v Ostravě, vede od 1. května 2024 Roman Valný (CEO), který v této pozici nahradil Vladimíra Štěpána. Ve své nové roli bude Roman Valný zodpovědný za strategický rozvoj společnosti, která v České republice patří mezi lídry v oblasti vývoje a výroby nízkonapěťových, vysokonapěťových i převodových elektromotorů a generátorů.

Roman Valný vstupuje do vedení českého Innomotics s téměř 30letými zkušenostmi z oboru nízkonapěťových motorů, a to nejen na manažerských pozicích. Do tehdejší společnosti Siemens nastoupil již v roce 1995 jako výrobní dělník na elektro zkušebnu a navijárnu výrobního závodu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Poté působil v oblasti zákaznického servisu a kvality, podílel se na přípravě celosvětových servisních konceptů pro velké zákazníky a sjednocoval servisní procesy ve výrobních závodech. V roce 2006 převzal vedení oddělení zákaznického servisu pro závody Siemens v České republice, Německu, Číně a Mexiku. Od roku 2013 řídil technologický vývoj frenštátského závodu, později převzal řízení výroby v závodě Siemens v Mohelnici. Od roku 2016 je ředitelem výrobního závodu Siemens, později Innomotics, ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pozici generálního ředitele Innomotics Česká republika zastává od 1. května a tuto pozici bude vykonávat spolu s vedením frenštátského závodu.

„Vést společnost s téměř 4 tisíci zaměstnanci, zastoupením v 6 českých městech, včetně 4 výrobních závodů, je nesmírně zodpovědný úkol. Proto na pozici generálního ředitele Innomotics Česká republika vstupuji sice s 30letými zkušenostmi v oboru, ale s nesmírnou pokorou a zároveň ambicemi posunout český Innomotics na jeho cestě technologického lídra v segmentu pohonů,“ uvedl Roman Valný.

TZ