Pražští SatoshiLabs mají nového šéfa technologií pro Trezor

Tomáš Sušánka

Skupina firem pod hlavičkou SatoshiLabs – výrobce první světové hardwarové peněženky na bitcoiny Trezor – obsadila post CTO Trezoru Tomášem Sušánkou, který dosud vykonával funkci Head of Engineering.

Tomáš Sušánka je zkušený kryptografický inženýr, který ve společnosti působí od roku 2017, kdy přišel ze společnosti Cloudflare. Open-source bezpečnostní řešení jako Trezor, bitcoin a kryptoměny jsou jeho vášní i hobby.

“Ve své nové roli se pustím primárně do sestavení samostatných týmů, které jsou základem našeho technického řešení. S tím jak roste popularita kryptoměn, roste i SatoshiLabs a potřeba automatizace vývojářských procesů. V neposlední řadě se chci zaměřit na další profesionalizaci a rozvoj lidí, které považuji za klíč k úspěchu dalšího vývoje produktů jako Trezor Suite,” říká Tomáš Sušánka.

Svou funkci CTO přebírá Tomáš Sušánka po Pavolu Rusnákovi, který coby spoluzakladatel a spolumajitel holdingu zůstává v aktivním vedení firmy.

“Tomáš za své působení ve firmě prokázal nejen vývojářské, ale hlavně i lidské schopnosti vést tým ke společnému cíli. Není jednoduché obsazovat top manažerské pozice lidmi, kteří nejen zvládají vést lidi, ale také rozumí našemu odvětví a jsou v souladu s naším mindsetem. Těším se, na Tomášův elán a inovace, které na své pozici vytvoří,” řekl Pavol Rusnák.

Společnost SatoshiLabs v posledním roce dynamicky roste – za poslední rok své řady téměř zdvojnásobila, a stále hledá posily napříč odbornostmi.

TZ

@RadekVyskovsky