Red Hat jmenuje Agnes Doru Fabokovou novou generální ředitelkou pro střední a východní Evropu

Agnes Dora Faboková

Agnes Dora Faboková nastupuje do společnosti Red Hat jako nová generální manažerka pro země střední a východní Evropy (CEE) a doplňuje tak tým vedoucích pracovníků pro CEE region ve složení Dieter Ferner-Pandolfi (Country Manager Rakousko), Richard Zobrist (Country Manager Švýcarsko), Gregor von Jagow (Country Manager Německo) a Dinko Eror (viceprezident EMEA pro střední Evropu). Agnes přináší své více než dvacetileté zkušenosti s vedoucími úlohami v oblasti IT a bude podporovat zákazníky a partnery, včetně těch českých a slovenských, kteří chtějí plně využívat otevřené hybridní cloudové technologie společnosti Red Hat k podpoře tržního růstu v regionu.

Před nástupem do společnosti Red Hat pracovala Faboková v technologických společnostech, jako jsou Serrala Group GmbH, Kofax Austria GmbH a naposledy Iron Mountain, kde působila jako vedoucí prodeje globálních digitálních řešení pro region EMEA.

Faboková se zaměří na podporu partnerů ve střední a východní Evropě v oblastech počínaje edge computingem přes cloudové služby v prostředí hybridního a multi-cloudu až po automatizaci IT, aby zajistila zákazníkům výjimečnou spokojenost a úspěch, a to vše při současném posilování otevřené a inkluzivní kultury společnosti Red Hat.

Red Hat je přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích a své celosvětově největší výzkumné a vývojové centrum provozuje v České republice, kde zaměstnává přibližně 1500 lidí. Red Hat dlouhodobě podporuje rovné příležitosti žen a mužů, zpochybňuje genderové stereotypy a upozorňuje na diskriminaci s cílem podpořit spravedlivý a inkluzivní svět.

TZ