Rohlik Group rozšiřuje vedení, novou pozici CEO International zastává Olin Novák, Rohlik.cz vede Martin Beháň

Martin Beháň Olin Novák

Tomáš Čupr povýšil šéfa Rohlik.cz Olina Nováka na pozici CEO International. Olin Novák tak bude nově dohlížet na každodenní chod jednotlivých zemí celé skupiny. Zakladatel a CEO Rohlik Group Tomáš Čupr se bude mnohem více věnovat rozvoji celé skupiny a konkrétním celoskupinovým projektům. Český Rohlik pak od 1. 12. 2022 povede Martin Beháň.

Tomáš Čupr jako první krok pro efektivnější fungování všech trhů zcentralizoval provoz ve všech zemích, kde Rohlik Group působí. Tomáš Čupr k tomu dodává: „Dospěli jsme k řídící struktuře, která mi umožňuje soustředit se na mnohem strategičtější a hodnotnější otázky celé skupiny. Už nyní patříme k nejinovativnějším e-commerce firmám v Evropě, ale kdo mě zná, tak ví, že už mám v hlavě další metu.”

K povýšení Olina Nováka dodává: „S Olinem nás spojuje stejná vize, jak by měl vypadat prodej potravin budoucnosti a během minulých čtyř let prokázal, že je to opravdový leader z rohlíkového těsta.”

Olin Novák převzal vedení Rohlíku v České republice v září 2021 po necelých 4 letech vedení českého a později i mezinárodního komerčního týmu Rohlik Group. Před působením v online supermarketu pracoval sedm let v Tescu, kde řídil marketing pro celou střední Evropu. Při shrnutí své dosavadní kariéry v Rohlíku Olin zdůrazňuje: „Společnost Rohlík jsem si vybral před čtyřmi lety pro její jedinečný přístup ke zlepšování služeb zákazníkům. Pozici CEO International jsem přijal proto, abych pomohl přenesení našeho českého know-how na všechny trhy a dále zlepšoval službu zákazníkům. Těším se, že své znalosti a zkušenosti využiji k tomu, abych pomohl Rohlik Group dobýt evropský retailový trh.”

Olin Novák k personálním změnám v českém vedení říká: „Jsem rád, že pomyslnou štafetu můžu předat někomu tak zkušenému jako je Martin Beháň. Nadále budeme v úzkém kontaktu a věřím, že společně Rohlík zase posuneme dál.”

Martin Beháň v minulosti působil ve společnosti Tesco, kde v posledních 18 letech pracoval na nejrůznějších pozicích napříč střední Evropu, poslední 4 roky jako CEO pro Polsko a naposledy jako COO pro střední Evropu. Na jaře 2022 se Martin krátce objevil také v Rohlíku, kde pomáhal právě Olinovi v oblasti provozu. Následně Martin v květnu 2022 přestoupil do Kauflandu, kde se po 7 měsících rozhodl ukončit spolupráci a vrátil se zpět do Rohlíku. Má bohaté zkušenosti z retailu, a proto bude pro Rohlik.cz velkým přínosem. Martin Beháň k tomu říká: „Služby Rohlíku sleduji a využívám už dlouho, je to pro mě lovebrand, a proto jsem ze spolupráce nadšený. Je pro mě velkou ctí, že ve mně Tomáš Čupr a Olin Novák vložili svou důvěru.”

Martin Beháň bude reportovat Olinu Novákovi, který se bude nadále zodpovídat přímo Tomáši Čuprovi.

Ve vedení Rohlik Group tak vedle Tomáše Čupra působí Olin Novák, COO Mathias Ottitsch, CTO Ondřej Klamt, CCO Marek Hübner a na pozici CFO v lednu nastoupí Vineta Bajaj z Ocada.

TZ