Zuzana Kocmaníková novou generální ředitelkou NTT pro Českou republiku

Zuzana Kocmaníková

Zuzana Kocmaníková je od 17. června novou generální ředitelkou společnosti NTT Czech Republic s.r.o., která je součástí skupiny NTT DATA. Vedení převzala od Michaela Paiera, který jako Senior Vice President Regional Director Europe NTT DATA dočasně vedl české zastoupení po odchodu dlouholetého generálního ředitele Petra Hübla do penze.

Zuzana Kocmaníková byla téměř 5 let generální ředitelkou společnosti IBM pro Českou republiku a Slovensko a celkem na různých obchodních pozicích, včetně obchodní ředitelky pro státní správu, strávila v IBM skoro 20 let. Rodačka z Považské Bystrice vystudovala obor Ekonomika služeb a cestovního ruchu na Ekonomické fakultě Univerzity Matěje Bela v Banské Bystrici. Svoji profesní dráhu zahájila prodejem nákladních vozů do Číny a Jižní Koreje, později obchodovala i s bavlnou, uhlím nebo ocelí.

„V IBM jsem prožila zásadní proměnu společnosti z výrobce hardwaru na dodavatele komplexích řešení a služeb. Ke službám a řešením má mnohem blíže také NTT DATA, společnost s dlouhodobě silnou globální pozicí, skvělým týmem specialistů a nejvyššími úrovněmi partnerství s dodavateli. Dnes stojíme na prahu obrovského rozvoje nových technologií, v čele s umělou inteligencí, a já si velmi vážím možnosti podílet se na odkrývání nových příležitostí pro další úspěchy našich zákazníků,“ říká Zuzana Kocmaníková, nová generální ředitelka NTT DATA v České republice.

S využitím svých zkušeností se zaměří také na poskytování řešení a služeb pro státní správu. Především v oblasti kybernetické bezpečnosti, digitalizace nebo efektivního využití dat, kterými už dnes úřady a organizace státní či veřejné správy disponují. Výhodou NTT DATA, jako systémového integrátora, je přitom nezávislost na konkrétních řešeních a produktech pro kyberbezpečnost, efektivitu provozu, automatizaci, cloud nebo využití umělé inteligence. Díky obrovskému globálnímu zázemí a nejvyšším úrovním partnerství s velkými dodavateli může NTT DATA každému klientovi poskytnout řešení, které přesně odpovídá jeho potřebám.

Zuzana Kocmaníková hovoří anglicky, německy i rusky, má ráda cestování, turistiku, plavání a fitness cvičení TRX, pravidelně navštěvuje divadla i koncerty a s oblibou se začte do severských detektivek.

TZ