Michael Granát pomůže budovat advokátní kancelář budoucnosti

Michael Granát

Advokátní kancelář Mavericks, která dláždí cestu moderním technologiím v oblasti práva, přivítala začátkem září do svých řad nového seniorního kolegu. Stal se jím advokát Michael Granát, který je expertem na pracovní právo, motivační programy pro zaměstnance, právní vztahy top manažerů i statutárních orgánů korporací, zároveň rozumí sporné agendě. Michael se zná s týmem Mavericks již léta, nyní pomůže rozšířit expertizu advokátní kanceláře.

Michael Granát (39) nastupuje do Mavericks na pozici seniorního advokáta. Jeho almou mater je Univerzita Karlova a své zkušenosti začal nabírat v jedné z největších světových advokátních kanceláří Weil, Gotshal & Manges. Podílel se například na obraně státního podniku proti spekulativní žalobě na náhradu povodňových škod. Pomohl Povodí Odry vyhrát složitý spor a ubránit se požadavku na zaplacení více než 16 miliard korun. Zde se také poprvé potkal s Tomášem Ditrychem. Následně přijal výzvu věnovat se pracovnímu právu ve společnosti O2, která měla více než 4 000 zaměstnanců. Během pěti let ve firmě pomohl například vytvořit nový motivační systém pro zaměstnance i vrcholové vedení. Současně se Michaelovi podařilo úspěšně bránit O2 v celé řadě vleklých pracovněprávních sporů a obrátit tak dosavadní nepříznivou bilanci. Další praxi získal v advokátní kanceláři Glatzova & Co, kde se věnoval převážně pracovnímu právu a sporům. Právě jeho erudice v pracovním právu je pro Mavericks klíčová. Ve startupovém světě je důležité správné a smysluplné nastavení vztahů se zaměstnanci a externími spolupracovníky. Žádný investor nechce vkládat peníze do projektu, který tyto vztahy nemá perfektně vyřešené, aby neohrozil vlastní investici.

„S Tomášem i ostatními právníky z Mavericks se známe dlouho. V podstatě si je okamžitě oblíbíte, ať už jste jejich kamarád, kolega, nebo klient. Budu rád, pokud k tomuto renomé budu moct přispět. Poskytují skvělé právní služby inovativním způsobem disruptivním projektům a klientům. I z toho důvodu se na spolupráci nesmírně těším,“ říká Michael Granát.

„Mám obrovskou radost, že se nám řady Mavericks podařilo rozšířit o dalšího špičkového právníka. S Michaelem jsme mnoho let působili v přední mezinárodní advokátní kanceláři, a známe se tedy velmi dobře po pracovní i lidské stránce. Je to výjimečný právník s rozsáhlými zkušenostmi v oblastech, které přesně zapadají do našeho konceptu advokátní kanceláře budoucnosti,“ uvádí Tomáš Ditrych, zakladatel Mavericks.

Více o Mavericks

Advokátní kancelář Mavericks se specializuje na digitální ekonomiku, technologie, startupy, venture kapitálové a private equity transakce. Za svou historii pomohli Mavericks stovkám klientů, mimo jiné s e-commerce, nastavením IT smluv, ochranou duševního vlastnictví a vyjednáváním při vstupu investora. Kancelář si zakládá na špičkovém týmu právníků, jehož jádro tvoří čtyři zkušení advokáti, kteří spolu v minulosti řadu let působili v přední mezinárodní advokátní kanceláři s pobočkami po celém světě. Kromě titulů z českých vysokých škol se pyšní diplomy z prestižních amerických univerzit včetně Harvardu a NYU. Tomáš Ditrych, který Mavericks před několika lety založil, získal unikátní specializaci na startupy a venture kapitálové transakce přímo v San Francisku. Tomuto oboru se nyní naplno věnuje v ČR nejen při vyjednávání desítek transakcí ročně, ale také v rámci výuky vlastního předmětu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Advokáti z Mavericks za pomoci nejmodernějších technologií poskytují právní služby se specializací na průmysl 4.0. Jsou mnohými označováni za právního lídra v oblasti technologií a advokátní kancelář budoucnosti.

TOP 5 nejžádanějších benefitů
JOBS

Revoluce v benefitech se nekoná

I navzdory obavám z dopadu vládního konsolidačního balíčku na oblast zaměstnaneckých benefitů k žádnému kritickému scénáři nedošlo a očekávané plošné snižování benefitů se nekonalo. Nedošlo

Číst dále »