Novým výkonným ředitelem Mall Group bude Jakub Střeštík

Jakub Střeštík

Novým výkonným ředitelem internetové nákupní galerie Mall Group bude dosavadní obchodní ředitel Jakub Střeštík (45). Nahradí Jana Hanuše, který se rozhodl ve funkci ke konci července skončit. Hlavním úkolem Střeštíka pro následující období bude úspěšně završit integraci s polskou skupinou Allegro. Mall Group to uvedla v tiskové zprávě.

Střeštík před nástupem do Mallu pracoval na vedoucích manažerských pozicích v několika nadnárodních koncernech podnikajících v gastronomii, elektronice a retailu. Devět let stál v čele společnosti Kika Nábytek v Česku a na Slovensku, od ledna 2018 navíc šéfoval i Kika v Rumunsku. V letech 2004 až 2008 pracoval jako regionální ředitel restaurací rychlého občerstvení KFC a Pizza Hut. Do Česka mimo jiné přivedl i kavárenský řetězec Starbucks a slovenského prodejce elektroniky Nay.

„Poslední dva roky jsem se soustředil na zefektivnění klíčových funkcí obchodního oddělení, na rozvoj týmu a přinášení nových obchodních příležitostí, což jsou věci, ve kterých budu pokračovat i nadále. Zahájení integrace s Allegrem je ale novou velkou výzvou,“ uvedl Střeštík.

Mall Group spolu s kurýrní službou WeDo vykázala za fiskální rok končící letos 31. března provozní ztrátu (upravená EBITDA) 96 milionů zlotých, tedy přes půl miliardy Kč, proti předchozímu mírnému zisku. Výnosy přesáhly 3,13 miliardy zlotých, tedy asi 17,3 miliardy korun. Mall a WeDo od letošního jara patří do polské skupiny Allegro. Skupina se sídlem v Lucembursku je kótovaná na Varšavské burze cenných papírů (WSE) a provozuje přední on-line tržiště ve střední a východní Evropě.

Zdroj: allnews.cz