Pipedrive povede ostřílený technologický manažer Dominic Allon

Dominic Allon

Společnost Pipedrive oznámila, že 1. srpna letošního roku nastoupí na post výkonného ředitele zkušený technologický manažer Dominic Allon. Česká pobočka estonského startupu zůstává beze změny.

Řízení společnosti Allon převezme po technickém řediteli Sergeji Anikinovi a po provozním řediteli Michaelovi Schrezenmaierovi, kteří firmu poslední půlrok vedli coby prozatímní ředitelé. Ti nadále zůstanou ve svých původních funkcích a společně s Allonem a ostatními řediteli budou usilovat o další růst a rozvoj inovace.

Allon během své 26leté kariéry získal bohaté zkušenosti s vedením velkých nadnárodních společností a s transformací a rozvojem řady dalších firem. Poslední tři roky působil jako seniorní viceprezident a generální manažer účetního programu QuickBooks ve společnosti Intuit, která se specializuje na vývoj finančního softwaru. Za tu dobu vybudoval silný, zákaznicky orientovaný tým, díky němuž společnost výrazně rostla co do příjmů i počtu zákazníků. Před tím strávil deset let v Googlu – tři roky na pozici generálního ředitele hongkongské pobočky a sedm let jako člen vedení britského Googlu.

Allon nastupuje v úspěšném období pokračujícího růstu a produktových inovací společnosti Pipedrive a jeho cílem bude uspokojovat zvyšující se obchodní požadavky. „Nesmírně obdivuji všechno, čeho Pipedrive dosáhl, a jsem nadšený, že mohu převzít kormidlo firmy ve vzrušující době neutuchajícího růstu a rozvoje,“ říká Allon. „Už po prvních rozhovorech s týmem Pipedrive musím říct, že velice oceňuji především firemní kulturu, která na první místo klade lidi. Rád bych, aby můj příchod pomohl všem naplno využít jejich potenciál, abychom dál společně zákazníkům nabízeli špičkový produkt a abychom při vývoji a vylepšování našich řešení nikdy neustrnuli na místě.“

„Věřím, že i díky zkušenostem ze seniorních pozic ve firmách jako Intuit a Google Dominic do Pipedrive skvěle zapadne. Plně mu důvěřujeme a jsme přesvědčeni, že pod jeho vedením firma dále poroste,“ řekla Betty Hungová, generální ředitelka Vista Equity Partners, americké investiční firmy, která je od listopadu 2020 majoritním investorem společnosti. „Pipedrive je průkopníkem v této oblasti. Stvořili platformu skutečně postavenou z pohledu obchodních a marketingových klientů. Skýtá obrovský potenciál k růstu, neboť stále více malých a středních firem po celém světě přechází na digitální řešení. Jsem nesmírně zvědavá, čeho Dominic a tým Pipedrive dosáhnou.“

Dominic Allon získal titul MBA na Královské univerzitě v Londýně a bakalářský titul na univerzitě v Newcastlu. Vystudoval rovněž program Executive Agility na Harvardu.

TZ

@RadekVyskovsky