Viceprezidentkou pro firemní zákazníky Vodafonu se stává Veronika Brázdilová

Veronika Brázdilová

Po třech letech odchází z pozice viceprezidenta pro firemní zákazníky Jonathan Rutherford a na jeho místo přechází Veronika Brázdilová, která měla od září 2020 na starosti péči a prodej. Řízení tohoto oddělení si po pracovní pauze, téměř ročním sabatiklu, zpět přebírá Anna Hoerová.

Jonathan Rutherford přišel do českého Vodafonu z pozice ředitele pro firemní zákazníky ve Vodafonu Irsko. V Česku strávil tři roky, v roce 2019 stál u zrodu nové mezinárodní značky Vodafone Business a podílel se na zásadním růstu tržního podílu tohoto segmentu. Byl u toho, když Vodafone uvedl na trh službu SD-WAN, díky které se mohou zákazníci lépe vyrovnat s následky pandemie. Tato softwarově definovaná síť je ideálním řešením pro firmy, které se například potřebují mnohem více zaměřit na práci z domova nebo digitalizují své postupy. Stál za rozšířením portfolia služeb v oblasti internetu věcí. Byl opakovaně v porotě několika startupových soutěží, také ambasadorem firemního projektu Women in business. Vždy chtěl, aby značka Vodafone Business pomáhala firmám v digitálním světě lépe a efektivněji podnikat.

Na pozici Jonathana se od června 2021 přesouvá Veronika Brázdilová, která od září 2020 působila v roli viceprezidentky pro péči a prodej. Vedla tým téměř 1000 lidí, kteří se starají o zákazníky v prodejnách, v zákaznických centrech a v oddělení podpory prodeje a péče. Na starosti měla i nepřímé prodejní kanály a partnerské sítě. Nyní přebírá celou divizi Vodafone Business a využije tak své předchozí zkušenosti z obchodu a marketingu.

„Přebírat roli po Jonathanovi je pro mě osobně velký závazek. Vážím si jeho práce a obdivuji, jakého úspěchu se mu s oddělením pro firemní zákazníky podařilo za pouhé tři roky dosáhnout. Je pro mě velkou ctí postavit se do čela Vodafone Business a pokračovat tak v rozvoji a růstu tohoto segmentu,“ říká Veronika. A dodává: „Chceme poskytnout zákazníkům, od malých firem až po nadnárodní korporace či státní instituce, férové podmínky, špičkovou péči a inovativní služby, které jim pomohou optimalizovat náklady a rozvíjet či transformovat vlastní business.“

Před nástupem do Vodafonu působila Veronika na pozici generální ředitelky Xeroxu. Tam měla v letech 2014 až 2020 na starosti tři trhy: Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

TZ

@RadekVyskovsky