Do Pipedrive přichází nový COO Michael Schrezenmaier

Michael Schrezenmaier

Dynamicky rostoucí startup Pipedrive, který přináší efektivní CRM platformu, posiluje nejvyšší management o nového COO – Michaela Schrezenmaiera. Jeho hlavním úkolem bude naplnění ambiciózní vize firmy: rozšiřování a škálování produktu a světovou expanzi. To, že důraz na rozvoj produktů Pipedrive dává po byznysové stránce obrovský smysl, dokazuje nedávno uvedený nástroj LeadBooster. Během prvního týdne po veřejném spuštění se podílel z 31 % na týdenním nárůstu měsíčního obratu celého Pipedrive. Cílem je získat pozici celosvětově nejlepšího CRM nástroje, který využívají jak obchodníci, tak marketingoví specialisté či manažeři prodejů. Michael Schrezenmaier má zkušenosti s řízením globálních prodejů, marketingu, zákaznické podpory a partnerství. Bude proto zodpovědný za ziskovost Pipedrive a pomůže s posílením jeho pozice na německém trhu.

„Pipedrive zažívá poslední dobou nebývalý růst a rychlou expanzi na další trhy. Pracovat pro společnost, která nyní čítá přes 600 zaměstnanců a 90 000 zákazníků, je pro mě obrovská výzva – mým úkolem bude pomáhat s řízením týmů a se zajištěním jejich fungování a vzájemné spolupráce, stejně jako s plněním stanovených cílů. Mezi ty patří zejména další rozšiřování produktu, který využijí firmy a startupy všech velikostí,” říká Michael Schrezenmaier, COO Pipedrive.

„Naše nová, agresivní strategie spočívá v maximální rychlosti a flexibilitě, které jsou stěžejní pro úspěch na extrémně konkurenčním trhu CRM řešení. Soustředíme se proto na rozšiřování portfolia produktů, mezinárodní expanzi, rozšiřování zákaznické základny a rostoucí obrat. Je to právě Michael se svými obrovskými zkušenostmi, který nám pomůže této vize dosáhnout,” uvádí Raj Sabhlok, CEO, Pipedrive.

Michael Schrezenmaier již působil jako COO a člen představenstva ve společnosti Spark Networks, která provozuje prémiové seznamovací portály. Dále působil čtyři roky jako produktový manažer pro expo & eventy v globální logistické společnosti Kuehne + Nagel. Průběžně působil jako konzultant na volné noze pro renomované kapitálové a investiční společnosti. Magisterské vzdělání získal na německé ekonomické univerzitě WHU – Otto-Beisheim School of Management.