Tým skupiny Portiva posílil Jakub Lukša

Jakub Lukša

Manažerem fondů a externího financování v české investiční skupině PORTIVA se stal Jakub Lukša. Jeho hlavním úkolem bude řízení fondu WATT & YIELD, rozvíjení jeho distribuční sítě a navýšení počtu investorů fondu kolektivního investování. „Náš fond, bez ohledu na vývoj ekonomiky, zajišťuje partnerům stabilní výnos a v posledním kvartálu přilákal rekordní počet investorů,“ říká Pavel Svoreň, výkonný ředitel investiční skupiny PORTIVA a dodává: „Jakub Lukša je pro nás cennou posilou. Díky obchodním a manažerským dovednostem, které získal během jeho působení v rámci předchozích angažmá jsme přesvědčení, že dokáže zajistit stabilní výnos fondu a přilákat nové investory.“

Po většinu své dosavadní kariéry působil Jakub Lukša jako advokát. Zaměřoval se například na zastupování klientů před soudy a správními orgány. Poskytoval také právní poradenství finančním institucím. Od roku 2014 se věnuje zejména oblasti regulace finančních trhů. Působil na pozicích compliance, manažera rizik a statutárních a dozorčích orgánech společností z oblasti kapitálových trhů. Podílel se na podpoře stovek finančních poradců a rozvoji distribuce.

Kromě rozvoje distribuční sítě v rámci investiční skupiny PORTIVA bude mít Lukša na starosti řízení fondu i zvyšování počtu investorů. „Regulatorní a legislativní podmínky fondu jsou perfektně nastavené. Chtěl bych se věnovat propagaci fondu, jeho růstu a navyšování počtu investorů. Dále se zaměříme i na nastavení komunikace směrem ke klientům,“ říká Jakub Lukša.

Jakub Lukša Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, obor Právo a právní věda. V roce 2016 složil advokátní zkoušky. V roce 2018 získal certifikát kvalifikovaných finančních poradců European Financial Planning Association (EFPA). Ve volném čase se věnuje rodině, běhu, plavání. Jezdí na motocyklu, patří mezi příznivce ferrat a horské turistiky.

TZ

@RadekVyskovsky